Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

ZBYSZEK BURY ALBO ALEX JOHANSON – JUBILEUSZOWA WYSTAWA PLENEROWA | 30 LAT W CKIW W ANDRYCHOWIE

1 lipca 2021 - 30 sierpnia 2021

Free

JUBILEUSZOWA WYSTAWA PLENEROWA | 30 LAT W CKIW W ANDRYCHOWIE – ZBYSZEK BURY ALBO ALEX JOHANSON
Od 1 lipca do 30 sierpnia w andrychowskim Parku Miejskim będzie można podziwiać wielkoformatowe reprodukcje wyjątkowych prac (plakatów, rzeźb, rysunków, malarstwa, ceramiki) autorstwa Zbyszka Burego vel Alexa Johansona. Wystawa jest niewielkim wycinkiem 30-letniej bogatej historii i pracy twórczej – oraz wszystkich archiwalnych materiałów, jakie są w posiadaniu – tego wybitnego artysty. Ekspozycja będzie liczyć 14 plansz w formacie 100 x 160 cm i zostanie zamontowana w systemie wystawienniczym. Zapraszamy!

ZBIGNIEW BURY albo ALEX JOHANSON – urodzony w 1966 r. w Wadowicach. Przez rok uczył się w Prywatnej Szkole Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Przy odnawianiu polichromii w Gierałtowicach zaprzyjaźnia się z artystą Karolem Pustelnikiem, członkiem „Grupy Krakowskiej”. Pozostają w bliskim kontakcie, aż do śmierci Karola Pustelnika w 2010 r.
W 1996 r. wraz z artystą Piotrem Jarguszem, założył grupę artystyczną „Studio TU”. W 1997 r. bierze udział w targach artystycznych „Kunst Findet Kunst”, gdzie prezentuje prace poświęcone problemowi wolności w krajach postkomunistycznych.
W 2002 r., w Isny (Niemcy) jego projekt pod nazwą „Red Line Art – European Art-Project 2002” zdobywa największe uznanie i zostaje zrealizowany.
Wystawia w kraju i za granicą.
Zbigniew Bury jest artystą działającym interdyscyplinarnie, uprawiającym malarstwo, ceramikę i rzeźbę. Od 2008 r. tworzy jednocześnie karykaturalne prace pod pseudonimem Alex Johanson.
W 2009 r. artysta został odznaczony Srebrnym Medalem Towarzystwa „Labor Omnia Vincit”, który jest wyrazem najwyższego uznania dla dotychczasowej działalności zawodowej, artystycznej oraz społeczno-kulturalnej a w 2013 r. otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. W 2020 r. otrzymuje Dyplom Honorowy Narodowej Akademii Sztuki Ukrainy w Kijowie.
Pracownik Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie od 1991 r., jako instruktor plastyk.

Patronat medialny: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie

Miejsce

Andrychów | Park Miejski
Rynek
Andrychów, 34-120 Poland
Phone
338753945

Organizator

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Phone
338752628
Email
biuro@kultura.andrychow.eu
Zobacz stronę organizatora