Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

W PIĘCIU SMAKACH… ARTYSTYCZNE SPOTKANIE NA SCENIE

2 lipca 2021 18:00 - 20:00

Free

„W pięciu smakach… artystyczne spotkanie na scenie” – wieczorek wokalno-muzyczny, etiuda taneczna oraz wystawa fotografii ze spektakli Teatru Ruchu FORMA (działającego w WDK w Inwałdzie), których autorem jest Jarosław Skupień.

Wokal: Adrianna Rudy, Michał Talar

Muzyka: Maria Tomiczek

Taniec: Karolina Graca, etiuda taneczna, pt. „Decay”

Fotografie: Jarosław Skupień

***Uwaga: liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny. Zapraszamy!***

Michał Talar – student Krakowskiej Akademii Musicalu, kilkukrotny laureat Nagrody TALENT. Przez większą część życia związany z Teatrem Ruchu FORMA. Śpiewa od zawsze. Edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej YAMAHA w Wadowicach.

Adrianna Rudy – uczennica Krakowskiej Akademii Musicalu, trenuje wokal od 12 r.ż., na swoim koncie ma, m.in.: Nagrodę TALENT 2019, dwie nominacje do Talentów Małopolski i wiele innych. Kształci się aktorsko w Teatrze Ruchu FORMA pod okiem Anety Lachendro.

Maria Tomiczek – uczestniczka zajęć Teatru Ruchu FORMA. Od ponad ośmiu lat muzyka to nieodłączny element jej życia. Gra na kilku instrumentach, ale najbardziej kocha skrzypce. Mówi, że „jest to jej miłość od pierwszego wejrzenia…”. Dzięki muzyce przenosi się w inny świat bez ograniczeń, a emocje które czuje stara się przekazać słuchaczowi.

Karolina Graca – studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, tancerka, nauczycielka tańca. W latach 2006 – 2016 związana ze sceną teatralną. Zrealizowała dziesięć ruchowo-plastycznych spektakli (w tym jeden solowy), które – dzięki współpracy z Teatrem Ruchu FORMA działającym przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie – prezentowane były na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach.
Od 2014 roku kształci się w kierunku tańca współczesnego. Uczestniczyła w wielu warsztatach (Cyrkulacje we Wrocławiu, SPACER w Krakowie, warsztaty podczas BalletOFFFestiwal) z cenionymi pedagogami z Polski i zagranicy. W 2017 roku tańczyła w widowisku tanecznym „Lamaila” wystawianym w Teatrze Wielkim w Łodzi. Od 2018 związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym. Prowadzi tam zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych. Zajmowała się również social mediami, koordynowała warsztaty podczas Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER oraz podczas BalletOFFFestiwal w 2019 roku i rezydencje artystyczne w 2020 roku. W 2019 wzięła udział w cyklu wykładowo-warsztatowym „Wokół tańca, choreografii i performensu” organizowanym przez CST w Warszawie, pod kuratorstwem Julii Hoczyk. Recenzowała spektakl „Darklena” w reżyserii Agaty Życzkowskiej. Jej pierwszą taneczną miłością była Pina Bausch i jej „Tanztheater”. Jako tancerkę interesuje ją organiczność w ruchu oraz przepływ energii przez ciało i jej wymiana między tancerzami na scenie a widzami. Wciąż nie znalazła dobrej drogi do interpretacji spektakli, ale bardzo ceni otwartość – swoją własną i innych widzów.

Jarosław Skupień – absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, elektronik, programista mikroprocesorów, umysł ścisły, redaktor naczelny działającego przez 18 lat portalu www.andrychow.pl, grafik, dziennikarz, freelancer, reporter, fotograf, twórca wielu stron internetowych organizacji i stowarzyszeń, miłośnik teatrów amatorskich, fotografii scenicznej i portretowej. Od wielu lat współpracuje, m.in. z: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich, Nowinami Andrychowskimi, instytucjami i organizacjami samorządowymi, Izbą Regionalną i Muzeum. Przez ostatnie 20 lat był obecny na zdecydowanej większości znaczących wydarzeń kulturalnych i społecznych naszego regionu. W swojej pracy stara się dostrzegać coś więcej niż profesjonalne podejście do tematu. Właśnie ten – ludzki, pełen empatii czynnik jego twórczości zwraca uwagę zarówno w reportażach, jak i fotografii dokumentującej obserwowane wydarzenia.

Szczegóły

Data:
2 lipca 2021
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, , ,

Miejsce

DK w Inwałdzie
Miła 9
Inwałd, 34-120 Poland
Phone
334322612
Zobacz stronę miejsca

Organizatorzy

DK w Inwałdzie
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie