Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

UROCZYSTE OGŁOSZENIE WYNIKÓW II KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „SŁÓWKO W RAMIE”

15 stycznia 2022 10:00 - 11:00

Free

[aktualizacja, 11.01.2022]

15 stycznia 2022 roku o godz. 10.00 w Wiejskim Domu Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom II Konkursu Plastyczno-Literackiego „SŁÓWKO W RAMIE”.

W listopadzie 2021 roku Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie | Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku zaprosiło dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w II Konkursie Plastyczno-Literackim „SŁÓWKO W RAMIE”. W Konkursie wzięło udział 72 uczestników. Przedmiotem Konkursu było samodzielne wykonanie pracy plastycznej inspirowanej dowolnym dziełem literackim. Organizatorzy zachęcali uczestników, by za motyw przewodni swojej pracy wybrali dowolne dzieło wybitnego polskiego poety literatury dziecięcej – Jana Brzechwy, w związku z przypadającą w 2021 roku 55. rocznicą śmierci autora.

21 grudnia 2021 roku w WDK w Zagórniku Jury – w składzie: Maciej Gwoździewicz (przewodniczący Jury) – absolwent bielskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Studiował Architekturę Wnętrz na warszawskiej i gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od wielu lat zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, obecnie w CKiW w Andrychowie; Sabina Gibas – absolwentka Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej na kierunku Kulturoznawstwo. Obecnie jest instruktorem kulturalnym w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie; Anita Młodzik – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej na kierunku Tkactwo Artystyczne. Członkini Stowarzyszenia Grupa Twórców MY z Andrychowa. Specjalizuje się w technice olejnej używając pędzla i szpachelkidokonało oceny nadesłanych prac i wyłoniło laureatów Konkursu. Komu Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia zostanie ogłoszone 14 stycznia 2022 roku podczas Gali laureatów Konkursu. Zapraszamy!

Uroczystości towarzyszyć będzie pokonkursowa wystawa nagrodzonych prac. Galę poprowadzi: Lucyna Migdałek.

Wstęp wolny.

Organizator: CKiW w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku
Szczegółowe informacje: WDK w Zagórniku, ul. Szkolna 7, tel.: 33 875 47 29, mail: zagornik@kultura.andrychow.eu

W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do naszych placówek pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Szczegóły

Data:
15 stycznia 2022
Czas:
10:00 - 11:00
Koszt:
Free

Miejsce

Wiejski Dom Kultury w Zagórniku
Szkolna 7 34-120 Poland
Telefon:
338754729
Zobacz stronę miejsca

Organizatorzy

Wiejski Dom Kultury w Zagórniku
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie