Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

„Turu. W pogoni za sławą” – projekcja filmu animowanego dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (klasy I-III) z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca 2022 08:00 - 09:30

Free

1 czerwca (środa) o godz. 8.00 w WDK w Targanicach z okazji Dnia Dziecka wyświetlony zostanie film animowany pt. „Turu. W pogoni za sławą”. Film przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (klasy I-III). Zapraszamy!

Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel jednak – z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć… Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama i bez ochrony. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę. W jej trakcie poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza jednak zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel.

Szczegóły

Data:
1 czerwca 2022
Czas:
08:00 - 09:30
Koszt:
Free

Miejsce

DK w Targanicach
Floriańska 2
Targanice, 34-120 Poland
+ Google Map
Phone
338751225
Zobacz stronę miejsca

Organizator

DK w Targanicach
Email
targanice@kultura.andrychow.eu
Zobacz stronę organizatora