Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

SIERPNIOWE LETNIE KONCERTY 2022 (2/2)

28 sierpnia 2022 18:15 - 21:00

Free

Uwaga: Ze względu na niesprzyjające prognozy pogody (możliwe opady deszczu) koncert przeniesiony do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7 [aktualizacja: 28.08.2022, g. 13:55]

___________________

Koncert z cyklu „Sierpniowe Letnie Koncerty 2022” (drugi z dwóch).

28 sierpnia (niedziela) | Park Miejski w Andrychowie*
godz. 18.15 | Popis grupy perkusyjnej pod batutą instruktora – Jerzego Górki
godz. 18.30 | Aleksandra Gromotka | koncert
godz. 19.00 | Gwiazda wieczoru: Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL”Andrychów | koncert z okazji jubileuszu 100-lecia działalności

Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL Andrychów świętuje w tym roku okrągły jubileusz 100-lecia swojej działalności muzycznej. W związku z tym wydarzeniem muzycy nagrali i wydali już dwie płyty CD. Na każdej z tych płyt znalazło się po kilkanaście utworów z repertuaru andrychowskiej orkiestry. Na jesień zespół ma w planach wydać jeszcze trzeci krążek, na którym znajdą się kolędy, pastorałki oraz utwory o tematyce świątecznej.
Kilka faktów z historii Jubilatki…
Największą popularnością zespół cieszył się w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia. Znany był wówczas, jak Polska długa i szeroka. Dwukrotnie brał udział w Centralnych Dożynkach w Warszawie, uczestniczył w otwarciu Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, w jubileuszu 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego i 700-lecia Bielska-Białej, prezentował swój kunszt przed kamerami telewizji warszawskiej, katowickiej i łódzkiej. Był także wielokrotnie laureatem wojewódzkich przeglądów orkiestr dętych w Krakowie i Bielsku-Białej. Liczba muzyków w zespole sięgała wówczas nawet do 110 osób!
Od 2004 roku zespół funkcjonuje jako stowarzyszenie. Przy orkiestrze działa szkółka nauki gry na instrumentach dętych prowadzona przez dyrygenta orkiestry mgr Łukasza Zaborowskiego. Orkiestra od wielu lat zdobywa nagrody i wyróżnienia na małopolskich festiwalach orkiestr dętych w Krakowie czy w Nowym Sączu, a także na Śląsku – Tarnowskie Góry. W czerwcu muzycy z Andrychowa sięgnęli po najwyższe trofeum podczas finału 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu, gdzie zdobyli Grand Prix dla najlepszej orkiestry festiwalu, pokonując ponad trzydzieści orkiestr z całej Małopolski, które zakwalifikowały się do finału tego prestiżowego konkursu.
W minionych latach zespół koncertował także poza granicami naszego kraju: na Łotwie, w Niemczech, w Republice Czeskiej oraz na Ukrainie.

Podczas tegorocznego Sierpniowego Letniego Koncertu muzycy MOD „Andropol” Andrychów zaprezentują publiczności wyjątkowy repertuar, w którym znajdą się głównie utwory zarejestrowane na jubileuszowych krążkach orkiestry, ale nie zabraknie również zupełnie nowych aranżacji przygotowanych specjalnie na ten koncert. Z ponad czterdziestoosobową orkiestrą wystąpi solistka Maria Walczak. [źródło: materiał nadesłany]

Koncert MOD „Andropol” Andrychów realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

GRUPA PERKUSYJNA została stworzona specjalnie na tę wyjątkową okazję. Podczas krótkiego popisu zaprezentują się uczestnicy zajęć perkusyjnych, które odbywają się w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie. Artyści wystąpią pod batutą instruktora – Jerzego Górki.

ALEKSANDRA GROMOTKA
Aleksandra to andrychowianka, przyszłoroczna maturzystka II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.
Już od najmłodszych lat odnosi sukcesy w różnych konkursach i festiwalach. Obecnie bierze udział głównie w koncertach i imprezach charytatywnych. W jej repertuarze znajduje się wiele wymagających oraz przekazujących emocje utworów. Do jej ulubionych artystek należą, m.in.: Christina Aguilera, Whitney Houston czy Rihanna.
Niektóre z wykonań Aleksandry można znaleźć w serwisie YouTube Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży – miejscu w którym rozwija się wokalnie. [źródło: materiał nadesłany]

_____________

 

Wstęp wolny. Zapraszamy!

*W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7.

Podczas koncertów wolontariusze z Fundacji „Pomóc Więcej” będą prowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie Oliwiera Komana, u którego zdiagnozowano SMA1… Dowiedzcie się więcej:
➤ https://pomocwiecej.com.pl/koman-oliwier/
➤ https://www.siepomaga.pl/oliwier-sma

Organizator:
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Patronat honorowy:
Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

Patroni medialni:
Radio Andrychów
Nowiny Andrychowskie
gazeta i portal MamNewsa
www.wadowiceonline.pl
www.powiatlive.pl

Partner:
Straż Miejska w Andrychowie

 

Miejsce

Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Szewska 7
Andrychów, 34-120 Poland
+ Google Map
Telefon:
33 875 31 05
Zobacz stronę miejsca

Organizator

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Telefon:
338752628
Email:
biuro@kultura.andrychow.eu
Zobacz stronę organizatora