Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

SIERPNIOWE LETNIE KONCERTY 2022 (1/2)

19 sierpnia 2022 19:00 - 22:00

Free

Koncert z cyklu „Sierpniowe Letnie Koncerty 2022” (pierwszy z dwóch).

19 sierpnia (piątek) | Park Miejski w Andrychowie*
godz. 19.00 | Andrychowska Kapela Wujka Jaśka
godz. 20.00 | Orkiestra Dęta OSP Roczyny

Andrychowska KAPELA WUJKA JAŚKA została założona w 1978 r. prowadzona była przez znanego jako Wujek Jasiek – Jana Bezwińskiego. Jan Bezwiński zmarł 23 stycznia br.
„Większość andrychowian zapamięta jego nietuzinkową postać (przemierzającą ulice w czarnej skórzanej kurtce i z czarną aktówką w dłoni) z licznych występów w naszym mieście wraz z towarzyszącymi mu muzykami w trakcie Dni Andrychowa, festiwali, przeglądów, jubileuszy, wigilii miejskich i imprez organizowanych przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
(…) Kapela Wujka Jaśka w ciągu 44 lat działalności uczestniczyła w niezliczonej ilości zlotów i festiwali, zajmując czołowe miejsca wśród artystów prezentujących odchodzący w niepamięć styl kapel podwórkowych. Liczne grono znajomych i przyjaciół, nagrody i wyróżnienia podczas festiwali w Przemyślu, Biłgoraju, Łęcznej, Łodzi, Skoczowie, Parczewie i Toruniu – odnoszone w najlepszych latach formacji – od 2000 do 2014 – potwierdzały ich pasję i autentyczność tworzonej muzyki.
Zespół z sukcesami uczestniczył wówczas w wielu festiwalach i przeglądach muzycznych kapel podwórkowych i formacji folkloru miejskiego. (…)”
[źródło: www.kultura.andrychow.eu, fragment artykułu „Andrychowska Kultura i Kapela Wujka Jaśka w wielkiej żałobie”, autor: Jarosław Skupień]

Po śmierci Jana Bezwińskiego, członkowie kapeli podjęli decyzję o kontynuacji wspaniałej tradycji andrychowskiej formacji… Po raz pierwszy na scenie mogliśmy ich usłyszeń i zobaczyć podczas tegorocznej edycji Dni Andrychowa (25 czerwca 2022 r.). Kapela zaprezentowała najpiękniejsze utwory ze swojego dorobku…
„(…) w przestrzeń największego miejskiego placu popłynęły dźwięki melodii «My, kapela z miasta Andrychowa lubimy się bawić! Tu Wam dziś zagramy, tu wam zaśpiewamy! Musi wesoło być!». I było! Na początku nostalgicznie wspomniano lidera formacji – Wujka Jaśka, poświęcając mu słowa piosenki:
«Odszedł od nas nasz wujek Jasiek i jego śpiewanie
Ku jego pamięci, dziś jego imieniem – kapela zostanie!»
Zespół zagrał dla nas w składzie: Jan Chmiel – akordeon, Anna Kudłacik – gitara, Edward Słanek – gitara basowa, Paweł Bogacz -saksofon, Marian Kopeć – bęben.
Nie zabrakło również piosenki «Gitara», którą Wujek Jasiek obowiązkowo grał na każdym koncercie. Potem ze sceny popłynęły znane i lubiane «Pocałuj mnie, mój kochany» i «Kesera». Po nich – niespodzianka! Na scenę wbiegły dwie młode wokalistki – Ola i Gabi! Jak się okazało – do zespołu dołączyły wnuczki solistki! «Nasza poleczka andrychowska» oraz «Baju baj, baju baj proszę pana» zabrzmiały tym razem szczególnie! Zespół zaprezentował jeszcze kilka utworów, wśród których znalazły się znane i lubiane «Nie ma jak w Andrychowie» oraz «Andrychowskie pole». (…)”
[źródło: www.kultura.andrychow.eu, fragment artykułu „Dni Andrychowa 2022 / Fotorelacja”, autor: Jarosław Skupień]

Orkiestra Dęta OSP w Roczynach w roku 2020 obchodziła 150-lecie istnienia. W 2021 roku zdobyła I miejsce w prestiżowym 43. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „ECHO TROMIBTY” w Nowym Sączu oraz ZŁOTY DYPLOM podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „ZŁOTA TRĄBKA” Kozy, Bielsko-Biała w Konkursie Estradowym o Puchar Starosty Bielskiego, jak również drugi ZŁOTY DYPLOM w Konkursie o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej w tym samym Międzynarodowym Festiwalu. Orkiestra od 11 lat działa, jako Stowarzyszenie, którego Prezesem jest Zbigniew Janosz. Przy Orkiestrze działają różne formacje muzyczne, m.in. Dechówka i Big Band, który także zdobył pierwsze miejsca w swoich kategoriach podczas wspomnianych Festiwali i wystąpił, jako Laureat podczas rozdania nagród w Nowym Sączu w Koncercie MY MAŁOPOLANIE!

Orkiestra z Roczyn podczas Sierpniowego Letniego Koncertu zaprezentuje muzykę klasyczną, popową, rozrywkową i jazzową na najwyższym poziomie, w tym m.in.: „Bałkanicę” z rep. zespołu Piersi; „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Rzuć to wszystko co złe” z rep. Zbigniewa Wodeckiego; „Miłość w Zakopanem” z rep. Sławomira; „Gonna fly now” z filmu „Rocky”; „My Way” z rep. Franka Sinatry; „Mieszankę melodii filmowych” („Stawka większa niż życie”, „Czarne chmury”, „Polskie drogi”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Przygody Pana Michała”); „Pod Papugami” z rep. Czesława Niemena, „Skrzydlate Ręce” z rep. Enej; „ABBA Gold” z rep. zespołu ABBA; „Register Show” – parada solistów; „Hey Brother” z rep. AVICI; a także: motyw muzyczny z „Janosika”, „Piraci z Karaibów”, „Moment for Morricone”, „Hawaii Five-0”, „Wiązankę walców Straussa”, „Just A Gigolo” / „I Ain’t Got Nobody”, „New York, New York”, „Hello, Dolly” oraz melodie z bajek „SMERFY” i „MICKEY Mouse”, znane i lubiane polki wirtuozowskie z repertuaru Vlado Kumpana, jak również inne ciekawe aranżacje, znane z radia i telewizji.

[źródło: materiał nadesłany]

_____________

Wstęp wolny. Zapraszamy!
*W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych koncerty odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7.

Podczas koncertów wolontariusze z Fundacji „Pomóc Więcej” będą prowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie Oliwiera Komana, u którego zdiagnozowano SMA1… Dowiedzcie się więcej:
➤ https://pomocwiecej.com.pl/koman-oliwier/
➤ https://www.siepomaga.pl/oliwier-sma

 

Organizator:
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Patronat honorowy:
Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

Patroni medialni:
Radio Andrychów
Nowiny Andrychowskie
gazeta i portal MamNewsa
www.wadowiceonline.pl
www.powiatlive.pl

Partner:
Straż Miejska w Andrychowie

Szczegóły

Data:
19 sierpnia 2022
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://kultura.andrychow.eu/imprezy/sierpniowe-letnie-koncerty/

Miejsce

Andrychów | Park Miejski
Rynek
Andrychów, 34-120 Poland
+ Google Map
Telefon:
338753945

Organizator

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Telefon:
338752628
Email:
biuro@kultura.andrychow.eu
Zobacz stronę organizatora