Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

RETROSPEKTYWA / GRAFIKA RYSUNEK MALARSTWO – MAGDA GLANOWSKA

8 marca 08:00 - 29 kwietnia 17:00

Free

Od 8 marca do 29 kwietnia 2022 r. w WDK w Zagórniku będzie można podziwiać WYSTAWĘ grafiki, rysunku i malarstwa pt. „RETROSPEKTYWA” autorstwa MAGDY GLANOWSKIEJ. Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

MAGDA GLANOWSKA
Andrychowianka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz mgr Wychowania Plastycznego (Uniwersytet Śląski).
Na trzecim roku studiów wybrała specjalizację z grafiki warsztatowej (artystycznej), dyplom obroniła w pracowni prof. Eugeniusza Delekty – serią „La Feminite” („Kobiecość”) w technice akwaforty. W rysunkach cechuje ją prosta lub łukowata, krzyżująca się kreska i charakterystyczny kształt ludzkiej postaci sprowadzony do syntetycznych „kokonów”, jak również pewna monochromatyczność i oszczędność w kolorystyce.
Jako grafik specjalizuje się w… ikonopisarstwie (!) oraz tworzy specyficzne prace rysunkowo-malarskie w technice własnej (farba akrylowa, suche pastele, bejca, tusz).
Jest instruktorem w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (placówka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie). Poza pracą zawodową zajmuje się prowadzeniem warsztatów rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz twórczością własną.
„Retrospektywa” – prezentuje prace pochodzące z dłuższego okresu jej twórczości, kilka pochodzi z 2020 roku. Jest tam Frasobliwy Chrystus i Jego „impresja” dotycząca m. in. AD 2020 oraz czasów współczesnych.

Dotychczasowe wystawy:
2020 | „Retrospektywa”, Miejski Dom Kultury w Andrychowie
2014 – 2015 | „Madonny” – wystawa ikon oraz rysunków w placówkach CKiW w Andrychowie (WDK w Targanicach, WDK w Zagórniku, Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie) oraz w kryptach kościoła św. Macieja w Andrychowie
1992 | BWA w Bielsku-Białej, „Sztuka Młodych”

———————————-

Fot. Jarosław Skupień / na zdjęciu Magda Glanowska:

 

Organizator: CKiW w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku
Szczegółowe informacje: WDK w Zagórniku, ul. Szkolna 7, tel.: 33 875 47 29, mail: zagornik@kultura.andrychow.eu
W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do WDK w Zagórniku pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Szczegóły

Start:
8 marca 08:00
End:
29 kwietnia 17:00
Koszt:
Free

Miejsce

Wiejski Dom Kultury w Zagórniku
Szkolna 7 34-120 Poland
Telefon:
338754729
Zobacz stronę miejsca

Organizatorzy

Wiejski Dom Kultury w Zagórniku
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie