Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

„POLAK, WĘGIER – DWA BRATANKI…” | KONCERT ORKIESTRY IM. TELEMANNA WRAZ Z SOLISTAMI

24 listopada 2021 18:00 - 19:30

5zł

„POLAK, WĘGIER – DWA BRATANKI…” | KONCERT ORKIESTRY IM. TELEMANNA WRAZ Z SOLISTAMI

24 listopada 2021 r. o godz. 18.00 w Wiejskim Domu Kultury w Zagórniku odbędzie się Koncert Orkiestry im. Telemanna wraz z solistami, pt. „Polak, Węgier – dwa bratanki…”. W programie koncertu: tańce węgierskie i czardasze, arie i duety z operetek (Fr. Liszt, F. Chopin, St. Moniuszko, J. Vidak, H. Wieniawski, I. Kálmán, Fr. Lehár).
Wykonawcy:
Orkiestra im. Telemanna
Piotr Sadowski – skrzypce
Agnieszka Zabrzeska – sopran
Michał Borkowski – tenor

ORKIESTRA IM. G. PH. TELEMANNA powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Muzycy grają repertuar XVII i XVIII w. na instrumentach historycznych, a repertuar XIX i XX w. na instrumentach współczesnych. Orkiestra współpracuje z muzykami i wokalistami w wielu krajach Europy. Koncerty odbyły się w takich miejscach, jak:
– Weiler (Niemcy) i Wissembourg (Francja) | maj 2005,
– Londyn (Anglia) | kwiecień 2006,
– Weiler (Niemcy) | lipiec 2006; wspólnie z „Sinfonia Algovia”.
Muzycy Orkiestry im. Telemanna brali udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce, m.in. w: Lublinie, Katowicach, Cieszynie, Żywcu, Mikołowie, Starachowicach, Trzebnicy, Zelowie, Jędrzejowie, Leżajsku. Orkiestra wystąpiła z Kają Danczowską na „XVII Międzynarodowej Dekadzie Muzyki” w Cieszynie (październik 2006) oraz w 2008 r. na koncertach „Viva Vivaldi” w Cieszynie i Bielsku-Białej. W 2005 r. zainicjowała koncerty sylwestrowe w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W kwietniu 2008 r. wspólnie z chórem i solistami zaprezentowała oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla w Katowicach, Bielsku-Białej i Żywcu. W październiku 2008 r. orkiestra wykonała wspólnie z chórem i solistami „Requiem” W. A. Mozarta w Bielsku-Białej i Żywcu.
W Bielsku-Białej orkiestra regularnie koncertuje w Bielskim Centrum Kultury – „Muzyczna Ballada Europy”, w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej – „Muzyka dawna i Muzy” i „Walce Straussa”. Orkiestra występuje podczas: „Vivaldi Festival”, „Koncerty u św. Mikołaja”, „Wakacje z muzą”. W Żywcu koncertuje w cyklu „Najpiękniejsze melodie świata”.
Orkiestra nagrała płyty CD: „Barocco con fuoco”, „Viva Espańa”, „Muzyczna Ballada Europy”, „Ad Dei Gloriam” i „Cztery pory roku” A. Vivaldiego.
Zespół otrzymał nagrodę „Za dotychczasową działalność” w dziedzinie kultury w Bielsku-Białej „Nominacja-Ikar 2001”. Honorowy Dyplom – Ikar 2008 w dziedzinie kultury i sztuki w Bielsku-Białej. Jej kierownikiem artystycznym jest Piotr Sadowski.
(źródło: materiał prasowy Orkiestry im. Telemanna)

Wstęp: 5 zł. Bilety do nabycia w dniu koncertu w WDK im. R. Prystackiego w Zagórniku

Organizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku
Szczegółowe informacje: WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku, tel. 33 875 47 29, e-mail: zagornik@kultura.andrychow.eu

Szczegóły

Data:
24 listopada 2021
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
5zł
Wydarzenie tagi:
, ,

Miejsce

Wiejski Dom Kultury w Zagórniku
Szkolna 7 34-120 Poland
Telefon:
338754729
Zobacz stronę miejsca

Organizatorzy

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Wiejski Dom Kultury w Zagórniku