Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

NATURALNIE KULTURALNI

23 sierpnia 10:00 - 30 sierpnia 08:00

Free

Kolejna edycja wspólnego wakacyjnego projektu Domu Kultury w Rzykach i Domu Kultury w Sułkowicach-Bolęcinie, skierowana do uczniów szkół podstawowych. Projekt łączy zajęcia artystyczne o charakterze warsztatowym nastawione na kontakt z naturą z działaniami edukacyjnymi mającymi na celu poszerzanie wiedzy z zakresu historii fotografii. Zbiórki przed warsztatami będą odbywać się w Domu Kultury w Rzykach i w Domu Kultury Sułkowicach-Bolęcinie. Na miejsce będziemy przejeżdżać komunikacją miejską. W razie niepogody zajęcia warsztatowe będą odbywać się w placówkach.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o ubranie się „na cebulkę” oraz o zabranie ze sobą: napojów niegazowanych, suchego prowiantu, czapki z daszkiem, peleryny.

23 sierpnia (środa) godz. 10.00 – 13.00 | TAJEMNICE ŚWIATŁA

Gry i zabawy terenowe, podczas których uczestnicy będą rozwiązywać zagadki związane z historią fotografii i jej możliwościami jako narzędzia służącego do utrwalania natury i jej zjawisk.

24 sierpnia (czwartek) godz. 9.00 – 14.00 | NIEBIESKI ZIELNIK

Warsztaty plenerowe, podczas których wykonamy odbitki stykowe wykorzystując technikę cyjanotypii.

25 sierpnia (piątek) godz. 9.00 – 17.00 | PLENER NA SZCZYCIE

Plener artystyczny na szczycie Leskowca, podczas którego będziemy pracować w różnych technikach rysunkowych i utrwalać widoki w formie fotografii.

28 sierpnia (poniedziałek) godz. 9.00 – 14.00 | SFOTOGRAFUJ KAMIEŃ

Działania artystyczne w przestrzeni naturalnej realizowane w rejonie przełomu Wieprzówki, podczas których będziemy tworzyć rzeźby inspirowane land artem oraz ich dokumentacje fotograficzne. Warsztaty będą odbywać się w rejonie granicy Rzyk i Sułkowic-Bolęciny.

Uwaga! Uczestnicy warsztatów „Sfotografuj kamień” proszeni są o zabranie ze sobą: strojów kąpielowych, ręczników, czapek z daszkiem, kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

29/30 sierpnia (wtorek/środa) godz. 19.00 – 8.00 | OBRAZY Z PUDEŁKA

Nocne warsztaty w Domu Kultury w Sułkowicach-Bolęcinie, podczas których będziemy tworzyć własne projektory obrazów i poznamy historię metod projekcji z czasów przed wynalezieniem kamery. Przeprowadzimy eksperymenty z użyciem światła jako elementu niezbędnego do powstania fotograficznego obrazu.

Projekt NATURALNIE KULTURALNI wspierają:

Warsztaty bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy i szczegółowe informacje w DK w Sułkowicach-Bolęcinie, ul. Racławicka 123/1, tel.: 33 870 13 64 lub 518 599 869, e-mail: bolecina@kultura.andrychow.eu lub w DK w Rzykach, tel. 33 432 28 10, e-mail: rzyki@kultura.andrychow.eu

Organizatorzy

DK w Rzykach
DK w Sułkowicach-Bolęcinie