Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

MIECZYSŁAW MAGIERA | WYSTAWA MALARSTWA

5 września 08:00 - 31 października 15:00

Free

Zapraszamy do Galerii Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) – od 5 września prezentować będziemy tam Wystawę malarstwa autorstwa Mieczysława Magiery. Ekspozycja potrwa do 31 października 2023 r. Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 15.00. Wstęp wolny.

Mieczysław Magiera (projektowanie tkanin, malarstwo, rysunek). Prezentowane prace zostały stworzone w 2023 roku. Mamy tu do czynienia z dziełami oszczędnymi. Ktoś mógłby powiedzieć, że twórczość ta bierze swój początek w malarstwie dekoracyjnym. Czy autor próbuje zajrzeć w głąb kosmosu? Czy chce powiedzieć, że życie to nagromadzone lub rozbiegane jednobarwne plamy zdarzeń, myśli i uczuć, tkwiące w białej lub czarnej przestrzeni? Czy autor usiłuje nas w ten wszechświat wciągnąć, czy może odwrotnie – już w nim tkwimy? Każdy odbiorca odpowie na te pytania inaczej, a niektórzy postawią kolejne znaki zapytania. Jeśli tak się stanie, rola sztuki zostanie wypełniona.
Urodził się (1948 r.) i mieszka w Brzezince, związany przez lata ze środowiskiem plastycznym Nowego Sącza. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Łodzi.

Organizator: CKiW w Andrychowie
Patronat medialny: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie

Szczegóły

Start:
5 września 08:00
End:
31 października 15:00
Koszt:
Free
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/GALERIASZTUK

Miejsce

Galeria Sztuk”i” w Andrychowie
Rynek 14
Andrychów, 34-120 Poland
+ Google Map
Phone
511 062 457
Zobacz stronę miejsca

Organizatorzy

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Galeria Sztuk”i”