Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

MALARSTWO | EWA I LESŁAW NAJBOR // Wystawa w Galerii Sztuk”i” // Andrychów

19 października 07:30 - 28 listopada 15:30

Darmowy

MALARSTWO | EWA I LESŁAW NAJBOR

Od 19 października 2021 r. w Galerii Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) prezentowane będzie malarstwo autorstwa Ewy i Lesława Najbor. Wystawa będzie czynna do 28 listopada 2021 r. Zapraszamy!
Jesteśmy mieszkańcami Andrychowa. Przez wiele lat pracowaliśmy oboje w Wytwórni Silników Wysokoprężnych, potem wspólnie prowadziliśmy własną działalność gospodarczą. Razem należymy do Grupy Twórców „MY”, a po przekształceniu jej w Stowarzyszenie razem znaleźliśmy się w jej zarządzie. Ja pełnię funkcję Prezesa, a żona Sekretarza Zarządu już dwadzieścia lat. Żeby tradycji stało się zadość, ta wystawa też jest naszą wspólną. Naszą wspólną pasją jest również turystyka i oczywiście malarstwo. Ja teraz maluję akwarelą, a kiedyś olejami. Dawniej też dużo rzeźbiłem. Na Groniu Jana Pawła II większość płaskorzeźb w kaplicy oraz droga krzyżowa wokół kaplicy są mojego autorstwa. Żona natomiast uprawia technikę pastelową. To, co robimy wypływa z zamiłowania do sztuki, a zarazem jest odskocznią od dnia codziennego. Cieszymy się, że nasze prace znalazły uznanie na wielu wystawach. Najbardziej jednak cieszy nas, gdy podobają się zwykłym odbiorcom. Tak się składa, że prace nasze zdobią wiele mieszkań w kraju i za granicą, a obraz żony trafił nawet do Watykanu. O swoich dyplomach i odznaczeniach nie będziemy wspominać, by się zbytnio nie chwalić. Jednak jesteśmy dumni, że w czasie naszej pracy w zarządzie, Grupa Twórców „MY” otrzymała medal Zasłużony dla Miasta i Gminy Andrychów. Od Ministra Kultury i Sztuki otrzymaliśmy medal – Zasłużony dla Kultury Polskiej. Od Ministra Kultury i Sztuki Grupa otrzymała – też za zasługi – dwa razy tzw. nagrodę specjalną (nagroda pieniężna). Nawiązaliśmy współpracę z wieloma stowarzyszeniami w okolicy, co daje nam możliwość wspólnych spotkań i wystaw. Co roku organizujemy dla grupy plener malarski, w czasie którego członkowie mogą wspólnie malować i wymieniać doświadczenia.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do Galerii Sztuk”i” pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Szczegóły

Start:
19 października 07:30
End:
28 listopada 15:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie tagi:
, , , , , ,

Miejsce

Galeria Sztuk”i” w Andrychowie
Rynek 14
Andrychów, 34-120 Poland
Telefon:
511 062 457
Zobacz stronę miejsca

Organizatorzy

Galeria Sztuk”i”
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie