Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

KULT CIAŁA | Pokaz kina niemego z autorską muzyką zespołu CZERWIE

29 września 18:30 - 19:30

39zł – 45zł

29 września 2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się pokaz kina niemego „Kult ciała”, do którego muzykę na żywo zagra fenomenalna formacja Czerwie! Bilety na to wydarzenie już w sprzedaży: KUP BILET

„Czerwie” to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów i wartości muzycznych, będący jednocześnie fuzją wielu gatunków. Są twórcami m.in. muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów.
Zespół skomponował muzykę do wielu filmów niemych i jest niewątpliwie jedną z nielicznych grup posiadających tak bogate doświadczenie w tym zakresie (20 lat działalności).
Zespół występował na wielu festiwalach europejskich, m.in. na prestiżowym Europejskim Festiwalu Kina Niemego Hippodrome w Szkocji (2016), na Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum (Festiwal węgierskiej Filmoteki Narodowej) na Polskiej Wiośnie Filmowej w Budapeszcie (2018); w Muzeum Historii Kina w Dusseldorfie, na Niesse Film Festival 2019.
W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Mirosław Ładoś, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.
Grupa zagrała do tej pory ponad 800 koncertów w Polsce i Europie (m.in.: Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania).
www.czerwie.art
www.facebook.com/czerwie

KULT CIAŁA (1929) reż. M. Waszyński / wyst. Eugeniusz Bodo
Rzeźbiarz Czesław (Victor Varconi) poszukuje modelki do nowego dzieła „Nowa Wenus”. Poznaje piękną Hankę (Agnes Petersen), która wydaje się być idealną modelką. Wkrótce oboje zakochują się w sobie, ale wychodzi na jaw, że Hanka jest narzeczoną przyjaciela Czesława – barona Stumberga (Fryderyk Delius).
Drugi film Michała Waszyńskiego, twórcy legendarnego „Dybuka”, jest adaptacją powieści erotyczno-psychologicznej Mieczysława Srokowskiego. Ta polsko-austriacka koprodukcja – zrealizowana m.in. w Warszawie, Budapeszcie i Wiedniu – zyskała międzynarodowe uznanie, zdobywając Złoty Medal na festiwalu filmowym w Nicei. Film został odnaleziony w Królewskim Archiwum Filmowym w Brukseli.
Film został udźwiękowiony tylko na rynek europejski, ponieważ w Polsce nie było jeszcze w kinach aparatury nagłośnieniowej.

Film fabularny / Produkcja: Polska, Austria / Rok produkcji: 1929 / Premiera: 1930.01.18 / 55 min. / Film zrealizowany w Warszawie, Wiedniu, Budapeszcie i Nicei. Udźwiękowiony w Wiedniu. Wyświetlany także w Rumunii, Francji i Niemczech pt. „Rapsodia miłości”.

Michał Waszyński, właśc. Mosze Waks (ur. 29 września 1904 w Kowlu na Wołyniu, zm. 20 lutego 1965 w Madrycie) – polski reżyser, producent i scenarzysta filmowy. Najbardziej płodny twórca polskiego kina lat 30.
[źródło: https://pl.wikipedia]

Ceny biletów: 39 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu seansu).
Sprzedaż biletów: KASA MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, mail: mdk@kultura.andrychow.eu
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu
Organizator: CKiW w Andrychowie

 

Aktualizacja: 12.09.2023 r.

Szczegóły

Data:
29 września
Czas:
18:30 - 19:30
Koszt:
39zł – 45zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie tagi:
, , , ,

Miejsce

Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Szewska 7
Andrychów, 34-120 Poland
+ Google Map
Phone
33 875 31 05
Zobacz stronę miejsca

Organizator

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Phone
338752628
Email
biuro@kultura.andrychow.eu
Zobacz stronę organizatora