Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK | GOLEC uORKIESTRA

30 grudnia 2021 19:00 - 20:30

Free

Zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu GOLEC uORKIESTRA! Koncert odbędzie się 30 grudnia 2021 r. w Kościele św. Stanisława BM w Andrychowie ok. godz. 19.00 (po Mszy Św. o godz. 18.00).

GOLEC uORKIESTRA podczas koncertu w Andrychowie zagrają utwory, które znalazły się w dwu płytowym albumie „Nieziemskie granie dla Ciebie, Panie”, który uwiódł nie tylko krytyków, ale zaskarbił sobie serca przeogromnej rzeszy Polaków. Dodajmy, że płyta ta, pomimo sporego upływu czasu od jej wydania (2005) wciąż znakomicie się sprzedaje!
GOLEC uORKIESTRĘ cechuje zaraźliwy optymizm, witalność i nie uleganie muzycznym modom. Artyści nie silą się na tzw. oryginalność poprzez nadmierne komplikowanie aranży, nieustanne zmiany metrum, czy ingerencję w wypracowane na przestrzeni wieków linie melodyczne. GOLEC uORKIESTRA zagrają „od serca” – z werwą, niekłamaną szczerością, a przede wszystkim z polotem, dostarczając słuchaczom to, czego od takiego koncertu należałoby się spodziewać – muzycznej pełni i wierności kanonom prezentowanych utworów.
Koncert będzie połączeniem tradycji z nowoczesnością, prostoty z maestrią wykonania, radości świętowania z zadumą nad fenomenem narodzin Zbawiciela. Usłyszymy szereg kolęd i pastorałek dobrze wszystkim znanych, jak choćby „Wśród nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „W żłobie leży”, ale i kilka utworów autorskich, takich jak: „Idymy z muzyckom”, „Przysiadło słonko” czy „Łokarynki, fujarecki”… Nie zabraknie również, powodującego dreszcze, góralskiego evergreenu „Oj, Maluśki, Maluśki”, który z oczywistych względów, z racji pochodzenia braci Golec, brzmi nadzwyczaj pięknie i prawdziwie.
Usłyszymy także znakomity, wręcz wyciskający łzy utwór „Leć muzyczko”. Nie jest on co prawda utworem o charakterze świątecznym, lecz mimo to znakomicie wpisuje się w ogólny charakter koncertu. Bracia Golec skomponowali go specjalnie z okazji pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (jak się później okazało ostatniej), a następnie grali podczas pożegnania Papieża na krakowskich Balicach… Wszystko to sprawia, iż nie może Was zabraknąć na tym koncercie.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Sponsorzy Koncertu:

Patronat honorowy: Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

Patroni medialni:
Nowiny Andrychowskie
Radio Andrychów
www.radioandrychow.pl
portal i gazeta mamNewsa.pl
portal powiatlive.pl
portal WadowiceOnline.pl

Organizatorzy:
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie

________________________

Uwaga: ilość miejsc ograniczona. Podczas koncertu przestrzegane będą wszelkie środki bezpieczeństwa związane z zapobieganiem zakażeniom koronawirusem. Zapoznaj się z Regulaminem Koncertu w kościele pw. św. Stanisława BM w Andrychowie: Kliknij tutaj…

 

Szczegóły

Data:
30 grudnia 2021
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, , , , , ,

Miejsce

Kościół św. Stanisława BM w Andrychowie
Starowiejska 30
Andrychów, 34-120

Organizatorzy

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie