Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

KONCERT BOŻONARODZENIOWY | Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów

30 stycznia 2022 16:30 - 18:00

Free

30 stycznia 2022 roku o godzinie 16:30 w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach odbędzie się KONCERT BOŻONARODZENIOWY w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów pod dyrekcją Łukasza Zaborowskiego. Z Orkiestrą wystąpią solistki: Elżbieta Walczak, Ewa Walczak, Maria Walczak. Usłyszymy poruszające ludzkie serca, nasze polskie kolędy i pastorałki, takie jak: „O Gwiazdo Betlejemska”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Mizerna, cicha”, „Gore Gwiazda Jezusowi” czy „Pastorałka od serca do ucha”. W repertuarze koncertu znajdą się również najbardziej znane z radia i TV utwory świąteczne – „Dzień jeden w roku”, „Kto wie?”, „Happy Xmas”, „Winter Wonderland”… oraz wiele innych pięknych melodii, którymi andrychowscy muzycy chcą nas obdarować podczas tego wyjątkowego czasu, jaki niosą ze sobą Święta Bożego Narodzenia… A to wszystko oczywiście w porywających aranżacjach!

Wstęp wolny. Zapraszamy.
Organizatorzy: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury w Targanicach wraz ze Stowarzyszeniem Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL Andrychów.
Szczegółowe informacje: WDK w Targanicach, ul. Floriańska 2, tel.: 888 119 615 lub 33 875 12 25, e-mail: targanice@kultura.andrychow.eu

Podczas koncertu przestrzegane będą wszelkie środki bezpieczeństwa związane z zapobieganiem zakażeniom koronawirusem.

W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do naszych placówek pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

***
MOD ANDROPOL Andrychów zaprezentuje swój świąteczny program również podczas koncertów:
2 stycznia 2022 r. | kościół parafialny w Inwałdzie, godz. 16.oo
8 stycznia 2022 r. | kościół parafialny w Sułkowicach-Łęgu, godz. 16.oo
9 stycznia 2022 r. | kościół pw. św. Stanisława BM w Andrychowie, godz. 17.oo
Na wszystkie koncerty wstęp wolny! Zapraszamy.

***
Historia andrychowskiej orkiestry sięga początku lat 20-tych kiedy to powstała Fabryczna Orkiestra Strażacka przy Zakładach Bawełnianych Braci Czeczowiczka. W 2022 roku MOD „Andropol” Andrychów świętować będzie wyjątkowy jubileusz – 100-lecie swojej działalności artystycznej (1922 – 2022)!
Orkiestra występuje na wielu ważnych uroczystościach kościelnych, państwowych, wydarzeniach kulturalnych oraz sportowych odbywających się na terenie Gminy Andrychów, jak również poza jej granicami. Poziom muzyczny orkiestry utrzymywany jest stale na wysokim poziomie, czego dowodem są nagrody i wyróżnienia, których w ostatnich latach znacznie przybyło na koncie andrychowskiej orkiestry.
W roku 1999 patronat nad orkiestrą przejęło Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
Od roku 2004 andrychowska Orkiestra działa jako stowarzyszenie, którego celem statutowym jest wspieranie inicjatyw i wspólnych przedsięwzięć w zakresie upowszechniania wiedzy i kultury muzycznej poprzez organizowanie koncertów, naukę gry na instrumentach dętych oraz współpracę z instytucjami kultury i jednostkami oświatowymi.
Stowarzyszenie MOD „Andropol” od wielu lat prowadzi szkółkę nauki gry na instrumentach dętych oraz perkusyjnych, której absolwenci stale zasilają szeregi Orkiestry.
Więcej o Orkiestrze: Czytaj więcej…

Szczegóły

Data:
30 stycznia 2022
Czas:
16:30 - 18:00
Koszt:
Free

Miejsce

DK w Targanicach
Floriańska 2
Targanice, 34-120 Poland
Phone
338751225
Zobacz stronę miejsca

Organizatorzy

DK w Targanicach
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie