Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

KINO PLENEROWE / Sułkowice-Łęg | „Iluzjonista”

4 lipca 2021 21:00 - 22:20

Free

KINO PLENEROWE | Sułkowice-Łęg – Plac przy budynku siedziby Stowarzyszenia „Dajmy Dzieciom Radość” w Sułkowicach-Łęgu.

4 lipca (niedziela) godz. 21.00
„Iluzjonista”.

Animacja/Dramat/Komedia; reż. Sylvain Chomet; Francja/Wielka Brytania 2010; 80 min.; 3 nagrody; 12+ Obsada: Jean-Claude Donda, Edith Rankin, Jil Aigrot, Didier Gustin, Frédéric Lebon

Opis filmu: Historia rozgrywa się w Edynburgu lat 50-tych XX wieku. Głównym bohaterem jest iluzjonista przedstawiający się na plakatach, jako Tatischeff (oryginalne nazwisko Tatiego). Film przedstawia historię starzejącego się artysty music-hallowego, którego paryska kariera dobiegła końca. Zmuszony jest więc podróżować bez przerwy pomiędzy miastami i wsiami, aby prezentować swój numer magiczny w podrzędnych barach i parkach. W prowincjonalnej Szkocji spotyka młodą dziewczynę – Alice, która posiadając w sobie zachwyt i naiwność dziecka, całkowicie wierzy w jego sztuczki. Iluzjonista, czując ponownie misję uprawianego zawodu, zaczyna starać się w swoich występach, aby ją uszczęśliwić. A ona obdarza go coraz większym zachwytem. Za słowami reżysera: „to nie jest romans, to bardziej relacja, jak pomiędzy ojcem a córką”.

Fragment recenzji / autor: Michał Walkiewicz
„Czary-mary”

Żyjemy w erze animowanych cudów. Podczas gdy dystrybuowany w Polsce ogół amerykańskiej i europejskiej produkcji fabularnej trzyma najzwyklejszy, sinusoidalny poziom, pojawiające się w obiegu kinowym animacje to zazwyczaj dzieła z najwyższej półki. Nie inaczej jest z francuskim „Iluzjonistą” Sylvaina Chometa. Skecz jak z polskiego kabaretu. Artysta dwoi się i troi, ale widzowie miny mają pokerowe. Lata pięćdziesiąte dobiegają końca, piaski czasu przysypały przedwojennych magików. Rockandrollowy zespół doprowadza publiczność do wrzenia, a gdy przedstawienie dobiega końca, na starego iluzjonistę patrzą już tylko ci, którzy zdarli gardła i nie mają siły protestować. Londyn, Edynburg, irlandzka prowincja – wszędzie pada. Z deszczu pod rynnę. Poznana po drodze dziewczynka, pokojówka z prowincji, wciąż wierzy w magię. Bohater będzie w stanie zatrzymać ją w krainie cudowności. Do czasu.

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki oraz gorąca atmosfera.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych pokaz nie odbędzie się.
Szczegółowe informacje: WDK w Sułkowicach-Łęgu, tel. 33 875 27 45; e-mail: sulkowice@kultura.andrychow.eu

Szczegóły

Data:
4 lipca 2021
Czas:
21:00 - 22:20
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, ,

Organizatorzy

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
DK w Sułkowicach-Łęgu