Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

KINO PLENEROWE / Sułkowice-Bolęcina | „Nie ma tego złego…”

17 lipca 2021 21:00 - 22:35

Free

KINO PLENEROWE / Sułkowice-Bolęcina, plac przy OSP w Sułkowicach-Bolęcinie.

17 lipca (sobota) godz. 21.00 „Nie ma tego złego…”.
Komedia; reż. Valérie Lemercier; Belgia/Francja 2017; 95 min.; 3 nagrody; 12+ | Obsada: Valérie Lemercier, Patrick Timsit, Hélène Vincent, Philippe Laudenbach, Denis Podalydès, Nadège Beausson-Diagne.

Opis filmu:
Marie-Francine po odejściu męża i utracie pracy jest zmuszona wrócić do domu… rodziców. Jej córki i rodzina od razu organizują dla niej pomoc – piszą dla niej CV i przedstawiają kolejnych kandydatów na partnera. Ale czy może być jeszcze gorzej? Marie-Francine musi zweryfikować swoją filozofię życia. Tym bardziej, że spotyka Miguela, czarującego kucharza, który śmiesznym zrządzeniem losu znajduje się dokładnie w takiej samej sytuacji jak ona. Pomiędzy nimi rozpocznie się romans i wróci druga młodość. W końcu, jak mówi stare porzekadło: nie ma tego złego… co by na dobre nie wyszło.

Fragment recenzji / autor: Marcin Stachowicz
„Nigdy nie bij w króla”

Pięćdziesięcioletnia Marie ma fatalny okres: właśnie porzucił ją maż (oczywiście dla młodszej), straciła pracę w naukowym laboratorium i jest zmuszona przeprowadzić się do rodziców. Wygląda to marnie nim nie pozna sympatycznego portugalskiego kucharza Miguela. Nic specjalnego, rzecz raczej banalna i schematyczna, ale lekka, bezpretensjonalna i wolna od agresywnej głupoty, jakie cechuje większość hollywoodzkich filmów tego gatunku. Są zabawne momenty i niezłe dialogi, a generalnie najlepsza jest w pierwszej części, gdy biedna Marie ląduje na kanapie w salonie rodziców, traktujących ją jakby nadal miała 18 lat. (…) Główną siłą filmu pozostaje aktorstwo: Lemercier potwierdza swój niepośledni talent komediowy, zaś partnerujący jej Timsit jest po prostu uroczy. Jego Miguel to człowiek bez wad – oprócz braku niekrępującego mieszkania – co jest o tyle wadą, że od początku wiemy, jak się to wszystko skończy.

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki oraz gorąca atmosfera.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych pokaz nie odbędzie się.
Szczegółowe informacje: Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie, tel. 33 870 13 64; e-mail: bolecina@kultura.andrychow.eu

Szczegóły

Data:
17 lipca 2021
Czas:
21:00 - 22:35
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, ,

Organizatorzy

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Świetlica CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie