Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

KINO PLENEROWE / Rzyki | „Księgarnia z marzeniami”

24 lipca 2021 21:00 - 22:50

Free

KINO PLENEROWE | Rzyki, plac przy OSP w Rzykach.

24 lipca (sobota) godz. 21.00 | „Księgarnia z marzeniami”.
Dramat; reż. Isabel Coixet; Hiszpania/Niemcy/Wielka Brytania 2017; 110 min.; 3 nagrody; 12+ | Obsada: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson, Hunter Tremayne, Honor Kneafsey, James Lance.

Opis filmu: Wielka Brytania 1959. W małym miasteczku we wschodniej Anglii, nie zmieniającym się od wieków, Florence Green postanawia dokonać wyłomu w lokalnych obyczajach. Wbrew uprzejmym, ale bezwzględnym protestom otwiera księgarnię. Ale miasto, w którym brakuje księgarni, nie zawsze jest miastem, które chce ją mieć – książki mogą być niebezpieczne!

Fragment recenzji / autor: Marcin Pietrzyk
„Donkiszoteria bibliofilki”

(…) Coixet postarała się, żeby „Księgarnia z marzeniami” robiła dobre wrażenie. I ci, którzy w kinie szukają wyrazistych kreacji aktorskich oraz mocnych scen dialogowych, będą filmem usatysfakcjonowani. Mortimer, Nighy oraz Clarkson nie zawodzą, pokazując się na ekranie z jak najlepszej strony. Całość prezentuje się też bardzo dobrze pod względem wizualnym, choć jest to piękno surowe. Reżyserki nie interesuje bowiem afirmacja marzeń tak po prostu; Coixet stara się nadać im wagę poprzez konfrontację z bezduszną rzeczywistością. Dlatego też nie ma tu pompowania emocji za pomocą ferii żywych barw czy grającej na uczuciach muzyki. Gdyby „Księgarnia z marzeniami” była sokiem owocowym, to powiedzielibyśmy, że jest produktem ekologicznym, bez konserwantów i dodatku cukru.(…)

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki oraz gorąca atmosfera.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych pokaz nie odbędzie się.
Szczegółowe informacje: Świetlica w Rzykach, tel. 33 432 28 10; e-mail: rzyki@kultura.andrychow.eu

Szczegóły

Data:
24 lipca 2021
Czas:
21:00 - 22:50
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, ,

Organizatorzy

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Świetlica CKiW w Rzykach