Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

KINO PLENEROWE / Andrychów | „Nerve”

13 sierpnia 2021 20:00 - 21:40

Free

KINO PLENEROWE | Andrychów, Plac Mickiewicza

13 sierpnia (piątek) godz. 20.00
„Nerve”
Thriller; reż. Henry Joost, Ariel Schulman; USA 2016; 96 min.; 12+ | Obsada: Dave Franco, Emma Roberts, Juliette Lewis.

Opis filmu:
Pulsujący niepokojącą energią wizjonerski thriller, który odkrywa pokusy i niebezpieczeństwa świata rządzonego przez media społecznościowe. Masz odwagę wejść do gry? A może wolisz tylko patrzeć? Nerve zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać… czyli przeżyć.
Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów.

Zobacz zwiastun:

Fragment recenzji / autor: Jakub Popielecki
„Asocial media”
(…) opowieść o niebezpiecznie uwodzicielskim programiku pulsuje młodzieżowym, internetowym rytmem. Klasyczna montażowo-narracyjna struktura przeplata się z architekturą strony internetowej; ikonki, zakładki i paski postępu jak gdyby nigdy nic sąsiadują z cięciami, jazdami czy sklejkami. Film hipnotyzuje jak neon, wciąga jak gra komputerowa. Już sama fabuła odzwierciedla strukturę rozgrywki wideo: tytułowa aplikacja stawia przed bohaterką wciąż nowe wyzwania, podbija stawkę, podkręca poziom trudności, wreszcie paruje ją z innym graczem, beztroskim, pewnym siebie Ianem (Dave Franco). Nie wiadomo: potencjalnym przyjacielem (może nawet chłopakiem) czy raczej bezwzględnym rywalem w internetowym pojedynku o „lajki”(…)

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki oraz gorąca atmosfera.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych pokaz nie odbędzie się.
Szczegółowe informacje: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, tel. 33 875 39 45; e-mail: biuro@kultura.andrychow.eu

Szczegóły

Data:
13 sierpnia 2021
Czas:
20:00 - 21:40
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, ,

Miejsce

Andrychów
34-120

Organizator

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Telefon:
338752628
Email:
biuro@kultura.andrychow.eu
Zobacz stronę organizatora