Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

[edit] Seans odwołany // KINO PLENEROWE / Andrychów | „Miasto 44”

1 sierpnia 2021 20:30 - 22:40

Free

[edit, 1.08.2021, godz. 18:00] SEANS ODWOŁANY

KINO PLENEROWE / Andrychów, Plac Mickiewicza

1 sierpnia (niedziela) godz. 20.30
„Miasto 44”
Dramat/Wojenny; reż. Jan Komasa; Polska 2014; 130 min; 13 nagród, 12+ | Obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski, Maurycy Popiel, Filip Gurłacz.

Opis filmu:
Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec – oficer Wojska Polskiego – zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak – kiedy tylko nadarza się okazja – wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem.

Zobacz zwiastun:

Fragment recenzji / autor: Michał Walkiewicz
„Krew, pot i beat”
(…) Komasa to jeden z najlepiej inscenizujących polskich reżyserów, zaś większość jego inspiracji – od pierwszoosobowych gier wideo, przez spielbergowski nawyk budowania scen na kontraście detali i szerszych planów, po pulsujący nerwowym rytmem realizm a’la Christopher Nolan – sprawdza się na ekranie świetnie. Z tym ostatnim twórcą kojarzy się zwłaszcza scena wybuchu czołgu na ulicy Kilińskiego, fragment dla filmu kluczowy: makabryczny i efektowny, dobrze wyreżyserowany
i odwracający uwagę od niedostatków budżetowych (…). A także, rzecz znamienna, z eksplozją wyrzucającą bohaterkę poza kadr. To „Miasto 44” w pigułce.

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki oraz gorąca atmosfera.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych pokaz nie odbędzie się.
Szczegółowe informacje: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, tel. 33 875 39 45; e-mail: biuro@kultura.andrychow.eu

Szczegóły

Data:
1 sierpnia 2021
Czas:
20:30 - 22:40
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, ,

Miejsce

Andrychów
34-120

Organizator

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Telefon:
338752628
Email:
biuro@kultura.andrychow.eu
Zobacz stronę organizatora