Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

CIENIOWANKI // CIENIOWE OPOWIEŚCI Z ZAGÓRNIKA

7 listopada 18:00 - 20:00

Free
  • 7 listopada (poniedziałek) godz. 18.00
  • „Cieniowanki”, czyli cieniowe opowieści z Zagórnika

Czy chcecie poznać legendę o tym jak powstała rzeka Kamieniec w Zagórniku? Albo usłyszeć opowieść o nadziei? I co ma wspólnego język esperanto z naszą miejscowością? Skąd się wzięły dwie stare czereśnie w pobliskim lesie?
Zapraszamy na widowisko cieniowe w oknach WDK w Zagórniku – 7 listopada 2022 r. o godz. 18:00 – gdzie będziecie mogli zobaczyć i usłyszeć niesamowite legendy i opowieści, przygotowane przez zagórnickie rodziny.

To nie pierwszy raz, kiedy artyści z Teatru Figur Kraków tworzą teatr w miejscach nieoczywistych i z udziałem mieszkańców. Teatr cieni robili już w oknach tramwaju, w zabytkowych oknach kamienic, dworków, bloków, nowoczesnych budynków. Tym razem zaprosili rodziny z Zagórnika do udziału w warsztatach teatru cieni we własnych domach oraz WDK w Zagórniku (warsztaty odbywały się w październiku br.).
Pod okiem fachowców zagórnickie rodziny zaprojektowały etiudy cieniowe, wykonały makiety i lalki. Poznały też tajniki animacji i sposoby pracy ze światłem w teatrze cieni. Efektem pracy warsztatowej będzie pokaz cieniowy w oknach WDK w Zagórniku!
Publiczność będzie brała udział w wydarzeniu na zewnątrz budynku, po pokazie odbędzie się bankiet popremierowy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich – małych i dużych, babcie, wujków, sąsiadów, koleżanki… – amatorów twórczego spędzania czasu, Zagórnika, legend i tajemniczych opowieści oraz ciastek.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partnerami projektu są: Fundacja Pro Futuro, Małopolski Instytut Teatralny, WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku – CKiW w Andrychowie.

Wstęp wolny. Zapraszamy.
Szczegółowe informacje: WDK w Zagórniku, ul. Szkolna 7, tel.: 33 875 47 29 lub 530 085 726, e-mail: zagornik@kultura.andrychow.eu

______

Finał warsztatów: CIENIOWANKI | RODZINNE WARSZTATY TEATRU CIENI

 

Szczegóły

Data:
7 listopada
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, , , ,

Miejsce

Wiejski Dom Kultury w Zagórniku
Szkolna 7 34-120 Poland + Google Map
Telefon:
338754729
Zobacz stronę miejsca