Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

BAJKOLANDIA 2022

26 czerwca 11:00 - 21:20

Free

Bajkolandia to pozytywna, będąca źródłem radości – adresowana do dzieci i rodziców – impreza, która od kilku lat wpisana jest w życie kulturalne Gminy Andrychów. W tym roku obchodzimy jubileuszową – dziesiątą edycję tego wydarzenia!

26 czerwca, około południa nastąpi otwarcie bramy BAJKOLANDII! W tym dniu władzę nad Andrychowem przejmie „Mały Burmistrz”, jego zastępcy i… dzieci! Centralny punkt miasta – Park Miejski – stanie się przestrzenią świetnej zabawy dla całych rodzin. Zaplanowaliśmy, m.in: barwny korowód z udziałem reprezentacji szkół – prowadzony przez dzieci, młodzież i Orkiestrę Dętą OSP Roczyny, występy i pokazy lokalnych grup artystycznych, zabawy ruchowo-taneczne, twórcze warsztaty i sektory tematyczne (sektory: zabaw integracyjnych, edukacyjne, sportowe, plastyczne), konkursy. Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć pokazy: sztuk walki, pierwszej pomocy, samochodów, strażackie i wozów policyjnych, wziąć udział w podchodach z Detektywem Piąteczką czy sprawdzić się w Grze Miejskiej, spędzić miłe i pyszne chwile w kawiarence lub strefie gastronomicznej oraz poszaleć na dmuchanym placu zabaw. W programie także: szereg atrakcji organizowanych przez Fundację „Promyczek” (która w ten sposób pragnie uczcić 10-lecie swojej działalności), spektakl Teatru Ruchu FORMA pt. „Droga” – bajka inspirowana historią Calineczki z baśni Jana Christiana Andersena, radosne muzyczne spotkanie z piosenkami ze świata bajek Disneya – koncert MAŁGORZATY SZYBISTY „Mam tę moc” oraz pełne muzyki i śpiewu, ale też bardzo pouczające, przedstawienie w wykonaniu aktorów Studia YAPA pt. „Baju baj”. Będzie też magicznie i tajemniczo… pokaz iluzji „Poza wyobraźnią” zaprezentuje Magic Mitoraj, a po pokazie odbędą się warsztaty iluzjonistyczne „Zostań czarodziejem”. Koniec imprezy będzie należał do wyjątkowych andrychowskich artystów – w 20. rocznicę powstania zespołu DRUGA STRONA LUSTRA i zarazem pierwszą rocznicę śmierci jednego z jego założycieli – Zygmunta „Zigiego” Tomali – zespół zagra po raz ostatni. By uczcić jubileusz, pamięć Przyjaciela i by pożegnać się z publicznością, która przez te wszystkie lata wspierała ich działalność artystyczną. Działalność artystyczna Drugiej Strony Lustra to nie tylko historia wspólnej muzyki, ale przede wszystkim – historia wspólnej przyjaźni…

Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Powiatu Wadowickiego. W realizację imprezy włącza się wiele osób, firm, organizacji i instytucji z terenu Andrychowa i okolic – dziękujemy za tę pomoc i ogromne zaangażowanie!

Zapraszamy na Bajkolandię! Dostarczymy Wam niezapomnianych wrażeń, a moc atrakcji sprawi, że ten dzień pozostanie na długo w Waszej pamięci!

Szczegółowy program BAJKOLANDII oraz BAJKOMAPKA 2022 na plakatach (poniżej).

CKiW w Andrychowie / organizator

_____

• BAJKOLANDIA aktualności  ===> Tutaj
• BAJKOLANDIA na FB ===>  Tutaj 

 

 

 

Szczegóły

Data:
26 czerwca
Czas:
11:00 - 21:20
Koszt:
Free
Wydarzenie tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://kultura.andrychow.eu/imprezy/bajkolandia/oferta/

Miejsce

Andrychów | Park Miejski
Rynek
Andrychów, 34-120 Poland
+ Google Map
Telefon:
338753945

Organizator

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Telefon:
338752628
Email:
biuro@kultura.andrychow.eu
Zobacz stronę organizatora