Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Każdy ma to co życie mu da
Tani fart, albo dwa
Jakiś zamek ze szkła
Każdy ma, każdy ma , każdy ma...
 
Mimo, że od debiutu piosenki skomponowanej do muzyki Jacka Mikuły, a śpiewanej przez Krystynę Prońko minęły 44 lata, to słowa napisane przez Bogdana Olewicza nie straciły nic na wartości. Każdy z nas ma jakiś własny "zamek ze szkła", przestrzeń przeznaczoną na wyłączność, coś tylko dla siebie. Mimo, że żyjemy w społeczeństwie i stanowimy z nim nierozerwalną całość, to wbrew niektórym "ideologom" z ubiegłego wieku dążymy do spełnienia jako indywidualiści. Bez tego nie było by szczęścia, marzeń, nadziei na lepszy świat. Jeśli spełniamy swoje pasje - jesteśmy szczęśliwi.
 
W piątkowe popołudnie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - Miejski Dom Kultury zaprosiło na wystawę malarstwa surrealistycznego autorstwa Krzysztofa Wacięgi, który roztoczył przed przybyłymi wizję swojego świata, otwierając na oścież drzwi własnego, szklanego zamku.
 
Podczas wernisażu artystę przedstawiła i opowiedziała krótko o jego twórczości Anna Płonka. 
Artysta urodził się w 1959 r. Po ukończeniu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej wiele lat pracował jako animator w Bielskich Studiach Filmów Rysunkowych. Zajmował się również tworzeniem rzeźb dla parków rozrywki w Polsce i poza jej granicami. Rzeźby te były różnych rozmiarów od 1 do 35 metrów. Do największych zaliczyć można postać Guliwera. Przedstawiały one głównie postaci bajkowe, np. „Kraina bajkowa” w Rybniku Kamień. W pierwszych latach po ukończeniu szkoły malował realistycznie. Od kilku lat na jego płótnach goszczą surrealizm i fantasy. Artysta niewiele opowiedział o sobie i swojej drodze. Niech sztuka broni się sama.
 
Racja!
 
Świat fantazji, krainy rodem z filmów i powieści fantasy, bogactwo detali, barwne wieloplany, przestrzeń, mikroświaty, ale również realistyczne, wcześniejsze pracy mogą zachwycać!  Współczesny świat i bogata literatura oraz produkcje filmowe stylu science fiction i fantasy - to nieograniczone źródło inspiracji, która potrafi zawładnąć duszami zarówno nas - odbiorców, jak i artystów. Serdecznie zapraszamy na wystawę, przygotowaną przez Zbigniewa Burego.
 
 
JS