Informacje

Zadanie pn. „Rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie” dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W ramach rewitalizacji MDK w Andrychowie wyremontowana zostanie scena oraz jej zaplecze, proscenium i schody do proscenium oraz schody zewnętrzne boczne a także powstanie podjazd dla osób z niepełnosprawnością i wózków dla matek z dziećmi. Miejski Dom Kultury w Andrychowie wzbogaci się też o zestaw nowego sprzętu nagłaśniającego i zestaw oświetlenia.
Wysokość dofinansowania ze środków MKDNiS to 191000,00 zł, całkowity koszt to 238750,00 złotych.


Remont sceny w MDK zakończony! /30 grudnia 2021 r. + aktualizacja/

Zakończył się remont sceny w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, który był możliwy dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury – projekt „Rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie” – z Funduszu Promocji Kultury.

Uzyskane fundusze pozwoliły na remont sceny i jej otoczenia: wyremontowano podłogę sceny, ściany, proscenium, zamówiono nowe okotarowanie. Zakupiono nowoczesny zestaw sprzętu nagłośnieniowego. Dzięki niemu będzie można organizować m.in. plenerowe wydarzenia kulturalne na wysokim poziomie nagłośnienia, praktycznie w każdych warunkach. Zakupiono też niezbędny zestaw sprzętu oświetleniowego.

Remont w MDK w Andrychowie był koniecznością, budynek funkcjonuje jako instytucja kultury już od I połowy XX wieku, do tej pory poddawany niewielkim, bardziej „kosmetycznym” naprawom. Przy bocznym wejściu (od podwórza) wykonano podjazd dla osób z niepełnosprawnością, tak niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania obiektu i dla ułatwienia życia naszym gościom, który wprowadza MDK w XXI wiek.

MDK w Andrychowie, scena. Foto po rewitalizacji /15 lutego 2022 r./:


Przeczytaj także artykuł MamNewsa.pl /26 października 2021 r./:

Tak wygląda teraz ważna instytucja w Andrychowie [FOTO]


Początek remontu MDK w Andrychowie /foto 15 września 2021 r.; reżyserka nad sceną/:


MDK w Andrychowie, scena. Foto przed rewitalizacją /13 września 2021 r./


Miejski Dom Kultury w Andrychowie doczeka się wreszcie remontu!!! /9 września 2021 r./

Jesienią będzie się działo! To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich odbiorców i koneserów kultury i sztuki w Andrychowie oraz okolicy. Nie jest tajemnicą, że wiekowy obiekt przy ul. Szewskiej 7 wymaga jak najszybszego remontu.

Zatem niezmiernie miło nam poinformować, iż Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie otrzymało dofinansowanie na projekt „Rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie” w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli na rozpoczęcie prac remontowych w naszym obiekcie już we wrześniu. Na tzw. pierwszy ogień pójdzie scena MDK i jej otoczenie – poza samą sceną wyremontowane zostaną: podest, proscenium oraz schody z obu stron. Lifting zyska też m.in. pomieszczenie techniczne za sceną oraz przedsionek od strony zaplecza a także wymienione zostaną stare drzwi wewnętrzne… Na zewnątrz – od strony podwórza i ul. Szewskiej – remontu doczekają nadszarpnięte „zębem czasu” schody oraz powstanie podjazd dla osób z niepełnosprawnością (na wózkach) i dla matek z dzieckiem w wózku.
Wraz z remontem – w ramach funduszy ministerialnych – andrychowska instytucja kultury wzbogaci się również o nowy sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, tak niezbędny w dobie nowoczesności, co znacznie poprawi jakość odbioru koncertów i wydarzeń kulturalnych oraz pozwoli na organizowanie imprez plenerowych na wysokim poziomie. Długo oczekiwany remont wiąże się niestety z koniecznością zamknięcia Miejskiego Domu Kultury dla publiczności do końca 2021 roku. Mamy nadzieję, że nasi goście i miłośnicy Melpomeny wykażą się wyrozumiałością. Trzymajmy kciuki za powodzenie prac!


Osiągnięcia indywidualne i zespołowe młodzieży uczęszczającej na zajęcia w MDK w Andrychowie w 2010 roku:

Klub Tańca Towarzyskiego STEP DANCE ANDRYCHÓW. Pary brały udział w wielu turniejach w Polsce i w Czechach. Poniżej wymieniono niektóre z nich:

Karolina Piekarska i Michał Kowaliczek – kategoria taneczna 14-15 lat, klasa sportowa „E”
– I miejsce podczas OTTT „O Puchar Prezesa Kolejowego Towarzystwa Kultury” w Krakowie
– I miejsce w tańcach latynoamerykańskich, II miejsce w tańcach standardowych na Międzynarodowym TTT w Nydku w Czechach
– II miejsce podczas OTTT „Gama” w Jaworznie
– II miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Horni Suchej w Czechach
– III miejsce w stylu standardowym i I miejsce w stylu latynoamerykańskim podczas Międzynarodowego TTT w Havířov w Czechach
– III miejsce podczas VIII Gliwickich Spotkań Tanecznych (10 października)
– II miejsce w V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna” (21 listopada)

Katarzyna Bielecka i Kamil Kurdziel – kategoria taneczna 14-15 lat, klasa sportowa „Hobby Dance”
– I miejsce podczas Międzynarodowego TTT w Czeskim Cieszynie
– II miejsce podczas Międzynarodowego TTT w Nydku w Czechach
– III miejsce podczas Międzynarodowego TTT w Havířov a Orlová w Czechach

Karina Brońka i Arkadiusz Graca – kategoria taneczna 14-15 lat, klasa sportowa „E”        
– IX miejsce podczas VIII Gliwickich Spotkań Tanecznych (10 października)
– IX-X miejsce – Ogólnopolski TTT As 2010, Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego (27 listopada)