Fotoreportaże

Wiosny dzień czwarty

​Dobiega końca czwarty dzień Wiosny w Teatrze. Dziś (11.04) rozpoczął się Kocioł Teatralny. Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie zaprezentowali się młodzi aktorzy z Bielska, Kłodawy, Raciborza, Krosna i Serocka.

Dziś odbyły się także warsztaty teatralne w Studyjnym Kinie Świadomego Widza. To wielkie przygotowania do wtorkowej akcji happeningowej, która co roku jest ozdobą festiwalu. Na koniec dnia zagrał w MDK andrychowski zespół Roots Rockets.

Warsztaty – Kocioł

Pamiętacie? 🙂

Gorąco w kotle

​Piąty dzień Wiosny w Teatrze i drugi Kotła Teatralnego. Dziś jury oceni wszystkie spektakle drugiego festiwalu a zwycięzców poznamy wieczorem. Wtedy też odbędzie się gościnny występ trupy MaKavaKava – spektakl, będący połączeniem tańca, akrobatyki, beatboxu i teatru lalek.

Wcześniej panowie z trupy MaKavaKava przeprowadzili warsztaty z uczestnikami festiwalu. Efekty tych działań mogliśmy obserwować w zorganizowanym w hallu MDK mini-spektaklu performatywnym (akcji happeningowej).
Dziś byliśmy także na gościnnym spektaklu „360 stopni” w wykonaniu Teatru Ruchu Mini Forma, działającym przy WDK w Inwałdzie.

Źródło: www.nowiny.andrychow.eu

Historia Pana Sommera wygrywa Kocioł

​Wszystko stało się jasne! Jury VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Dzieci i Młodzieży „Kocioł Teatralny” pod przewodnictwem Zbigniewa Bajka przyznało główną nagrodę Teatrowi Tetrader za spektakl „Historia Pana Sommera”.

„Historia Pana Sommera” to adaptacja opowiadania Patricka Süskinda, w reżyserii Grażyny Tabor. Tytułowy Sommer jest czarną owcą wśród lokalnej społeczności. Kiedy znika, nikt tego nie zauważa. Nikt poza małym chłopcem. Spektakl, podobnie jak mini-powieść autora „Pachnidła”, to subtelna (stylizowana trochę na kształt „Małego Księcia”) historia o istnieniu w rozpędzonej rzeczywistości.
Jurorzy (do spółki z burmistrzem Tomaszem Żakiem, który patronuje festiwalowi) rozdali nagrody także wyróżniającym się aktorom. Te otrzymali: Krzysztof Sajdak z Krosna, Gustaw Klyszcz z Serocka, Cezary Gawrysiak z Kłodawy oraz Marcin Łącki z Krosna.
Zanim jednak rozdano nagrody, w Miejskim Domu Kultury zaprezentowała się trupa artystyczna MaKavaKava, w improwizowanym i interaktywnym show.

Źródło: www.nowiny.andrychow.eu