2016

Witamy na szczególnym wydarzeniu teatralnym w Gminie Andrychów
Wiosna w Teatrze 2016 odbędzie się w dniach 8-13 kwietnia 2016!

Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Teatralne pod hasłem WIOSNA W TEATRZE odbędą się w dniach 8 – 13 kwietnia 2016 roku.

Impreza organizowana jest przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

W jej skład wchodzą:

– XXIII Ogólnopolski Otwarty Festiwal Teatrów Amatorskich ODEON (9 – 10 kwietnia),
– VI Ogólnopolski Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży KOCIOŁ TEATRALNY (10 – 12 kwietnia),
– IV Otwarty Festiwal Teatrzyków Dziecięcych CHCECIE BAJKI – OTO BAJKA (13 kwietnia).

GOŚĆMI WIOSNY BĘDĄ:

Konkursowe spektakle prezentowane będą na scenie Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

Wstęp na spektakle konkursowe jest bezpłatny.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 marca br.

Podczas imprezy na scenie MDK swoje spektakle zaprezentuje wiele grup teatralnych z różnych rejonów Polski, w których skład wejdzie kilkuset uczestników (w ubiegłym roku wystąpiło około 300 młodych aktorów). W holu MDK będzie można obejrzeć wystawę prac plastycznych Zbigniewa Bajka – malarza, rysownika, fotografika, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.”

W Jury tegorocznej edycji Wiosny zasiądą m.in.: Janusz Skubaczkowski (ODEON, KOCIOŁ TEATRALNY). Tancerz, nauczyciel tańca współczesnego, choreograf, dyplomowany nauczyciel Jogi. Prodziekan na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Doktor Sztuk Teatralnych w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, gdzie uczy polskiej techniki tańca współczesnego i tańca współczesnego. Tancerz w muzycznym programie telewizyjnym TVN „Droga do gwiazd”. Współpracował z Peterem Palacio w zespole Danza Concierto w Medellin (Kolumbia). Zbigniew Bajek (ODEON, KOCIOŁ TEATRALNY, CHCECIE BAJKI – OTO BAJKA), profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prowadzi Pierwszą Pracownię Interdyscyplinarną oraz przedmiot Wiedza o działaniach i strukturach wizualnych. W latach 2005 – 2010 prowadził kierunkową pracownię malarstwa dla doktorantów Środowiskowych Studiów Doktoranckich. Od 2005 roku jest kierownikiem Katedry Interdyscyplinarnej. Realizuje przedsięwzięcia artystyczne, do udziału w których zaprasza artystów o uznanej pozycji a także doktorantów i studentów. Były to m.in.: „Kwadrat magiczny”, „Granice tożsamości”, „Czarno na białym”, „Wymiary Wolności”, „Labirynt Wolności”, „Horyzont Wolności”, „Dramat Wolności”, „Cztery na krzyż. 4/+”. Uprawia malarstwo, rysunek, fotografię, realizuje instalacje oraz działania parateatralne; zajmuje się również projektowaniem graficznym: projektuje plakaty, wydawnictwa albumowe, identyfikacje wizualne firm, znaki graficzne, itp. Zorganizował ponad 50 wystaw indywidualnych (m.in. w: Berlinie, Brukseli, Częstochowie, Frankfurcie nad Menem, Gdańsku, Głogowie, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Monachium, Norymberdze, Nowym Jorku, Nowym Sączu, Orońsku, Paryżu, Przemyślu, Puławach, Radomiu, Rzeszowie, Sandomierzu, Sosnowcu, Stalowej Woli, Szczecinie, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu). Brał udział w ponad 250 wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą.

Wszystkich teatromanów zapraszamy do MDK 8 kwietnia na spektakl gościnny Zakopiańskiego Teatru Witkacego pt.: „Na przełęczy”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w całym Festiwalu. Wszystkie prezentacje konkursowe to spektakle najlepsze z najlepszych, które musiały przejść długą drogę kwalifikacji, aby mogły być pokazane na andrychowskiej scenie. To działania wyjątkowe, które łączą pokolenia. Teatr to wszystko. W nim można odnaleźć myśl, słowo, taniec, obraz i człowieka… To czas kiedy będąc na jednej sali stajemy się jednością odczuwając i doznając jednocześnie piękna. Ta myśl stała się dla nas motywem przewodnim podczas tegorocznej edycji Festiwalu. Zapraszamy na Wiosnę w Teatrze 2016!

Tak było rok temu! Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi wydarzeniami lub
obejrzenia Archiwum wydarzeń Wiosny 2015!

Zapraszamy na f – tutaj

Regulamin ODEON – DOC PDF

Karta zgłoszeń ODEON – DOC PDF

Regulamin BAJKA – DOC PDF

Karta zgłoszeń BAJKA – ODT PDF

Regulamin KOCIOŁ – DOC PDF

Karta zgłoszeń KOCIOŁ – ODT PDF