Program festiwalu

Chcecie Bajki – Oto Bajka

10.04 (piątek) | CHCECIE BAJKI – OTO BAJKA (MDK Andrychów)

9.30 | Odprawa zespołów

10.00-10.20 – spektakl gościnny „Kim jesteś?”
Teatr Ruchu „Mini Forma” (CKiW Andrychów)
Reżyseria: Aneta Stuglik

10.35-10.55 – „Bajka niezapominajka” na podstawie „Bajki samograjki” Jana Brzechwy
Uczniowie kl. II „a” i III „c” (Szkoła Podstawowa nr 2 – Andrychów)
Scenariusz, reżyseria: Aneta Bizoń, Danuta Wiktor

11.20-11.40 – „Kopciuszek” Jan Brzechwa
Szkoła Podstawowa – ZSS Rzyki
Scenariusz, reżyseria: Ewa Demczuk

12.00-12.20 – „Dary czterech wróżek” Ewa Szelburg-Zarembina
LEŚNE LUDKI (Przedszkole Publiczne – Chocznia)
Scenariusz, reżyseria: Bogusława Balon

12.45-13.05 – „Ale heca – czyli niegrzeczniuchy” Ewa Skarżyńska
JERZYKI (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 – Kraków)
Scenariusz, reżyseria: Andrzej Salwa

13.20-13.35 – występ gościnny – monodramy w wykonaniu aktorów z Teatrzyku „Debiucik”(WDK Pisarzowice)

13.40 | Spotkanie Jury z instruktorami, omówienie spektakli

15.00 | Zakończenie Festiwalu Chcecie Bajki – Oto Bajka, rozdanie nagród

V Ogólnopolski Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży „Kocioł Teatralny”

12.04 (niedziela) | ODEON, KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów)

8.00 – 10.00 | Odprawa zespołów Kotła Teatralnego
11.00 – 13.45 | Warsztaty dla uczestników Odeonu i Kotła Teatralnego
14.00 – 15.00 | Przerwa obiadowa Odeon, Kocioł
15.30 – 17.30 | Plenerowa akcja happeningowa dla uczestników Odeonu i Kotła Teatralnego
18.30 | Wernisaż wystawy plakatów Leszka Mądzika oraz fotografii ze spektakli Adama Walnego pt. „Lala, mój aktor”
19.00 | Spektakl gościnny „Lustro” w reżyserii Leszka Mądzika, Scena Plastyczna KUL
19.40 | Zakończenie Festiwalu Odeon, rozdanie nagród
20.00 | Kolacja Kocioł

13.04 (poniedziałek) | KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów, plener)

9.00-9.40 – „Żebrak i ładna dziewczyna” Leszek Kołakowski
Teatr COKOLWIEK (I Liceum Ogólnokształcące – Tarnowskie Góry)

10.15-10.45 – „Gniazdo” Katarzyna Marjasiewicz
Teatr PUK-PUK (Miejski Ośrodek Kultury – Świdnik)

11.10-11.50 – „W stronę światła” Alicja Szturma
„Teatr Bez Nazwy” (Publiczne Gimnazjum nr 1 – Zduńska Wola)

11.50-13.00 przerwa

13.00-13.45 – „Jutro” na podstawie książki Izy Klementowskiej „Minuty. Reportaże o starości”
Grupa ZATRZYMAĆ OBROTÓWKĘ (Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży – Kraków)

14.15-15.00 – „Album”
Integracyjna Grupa Teatralna POMOST (Miejski Ośrodek Kultury – Orzesze)

15.30 – 17.30 | Plenerowe akcja warsztatowa – prowadzą absolwenci doktoranci oraz studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej
17.30 – 18.30 | Plenerowe prezentacje grup teatralnych wraz z Ludowym Zespołem Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW – Plac Mickiewicza
19.00 | Koncert Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW wraz z imprezą integracyjną dla uczestników Kotła Teatralnego
22.30 | Forum dyskusyjne, spotkanie z jurorami, omówienia spektakli

14.04 (wtorek) | KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów)

9.00-9.45 – „Łysa śpiewaczka” Eugène Ionesco
Teatr OdMowy (Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno Gospodarczych Europa-Polska we współpracy z Teatrem im. Ludwika Solskiego – Tarnów)

10.15-10.45 – „eMfaza”
Teatr Sokół (Wadowickie Centrum Kultury im. M. Wadowity – Wadowice)

11.15-11.30 – „Na granicy”
Ewelina Suwała – przedstawicielka Teatru Tuptusie
(Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych – Tarnów)
Scenariusz: Justyna Kapa i Ewelina Suwała na motywach książki „Moje anioły” Anny Witczak-Szumskiej
Reżyseria: Justyna Kapa

11.40-12.00 – „Jestem”
Szymon Szczęch – przedstawiciel Teatru Tuptusie
(Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych – Tarnów)
Scenariusz: Justyna Kapa i Szymon Szczęch na podstawie pomysłu Szymona Szczęcha Reżyseria: Justyna Kapa, Szymon Szczęch

12.00-13.30 przerwa

13.30-14.10 – „Intrygi Olimpu” wg Małgorzaty Tyszki
Teatr „i t d…” (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza – Krosno)

14.40-15.10 – Topiel” – kompilacja tekstów
Teatr OKO (Gminny Ośrodek Kultury – Ruda-Huta)

16.00 – 18.00 | Forum dyskusyjne, spotkanie z jurorami, omówienia spektakli
19.00 | Spektakl gościnny pt. „Wracając” w wykonaniu Teatru Ruchu „Forma” z CKiW w Andrychowie
19.30 | Zakończenie Festiwalu Kocioł Teatralny, rozdanie nagród

15.04 (środa) | (MDK Andrychów, Kino Studyjne Świadomego Widza)
10.00 | „Don Kichote – kino manualne” – pomysł i wykonanie: Adam Walny
19.00 | Spektakl gościnny „Shirley Valentine” w wykonaniu Krystyny Jandy

XXII Ogólnopolski Otwarty Festiwal Teatrów Amatorskich ODEON

11.04 (sobota) | ODEON (MDK Andrychów)

8.00 – 10.00 | Odprawa zespołów

10.00-10.50 – „Requiem dla gospodyni” Wiesław Myśliwski
Amatorski Teatr Dramatyczny im. J. Żmudy (Miejski Dom Kultury – Stalowa Wola)

11.35-12.35 – „Amok moja dziecinada” Thomas Freyer
Akademicki Teatr Remont (Gliwice)

13.10-13.50 – „Gramy o wszystko” Ryszard Polaszek
KRZESIWO (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących nr 8 – Warszawa)

13.50-15.00 przerwa

15.00-15.30 – spektakl gościnny „Wracając”
Teatr Ruchu „Forma” (CKiW Andrychów)

16.00-16.55 – „Małgorzaty”
Teatr EPIDEMIA (Bieruński Ośrodek Kultury – Bieruń)

17.40-18.20 – „Panakeia”
TEATR NOWEGO (Stowarzyszenie Sztuka Kultury – Gryfino)

19.00-19.30 – „Miasto ślepców” na motywach powieści Jose Saramango
Studenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie

19.45 – 20.45| kolacja
21.30 | Forum dyskusyjne, spotkanie z jurorami, omówienia spektakli

12.04 (niedziela) | ODEON, KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów)

8.00 – 10.00 | Odprawa zespołów Kotła Teatralnego
11.00 – 13.45 | Warsztaty dla uczestników Odeonu i Kotła Teatralnego
14.00 – 15.00 | Przerwa obiadowa Odeon, Kocioł
15.30 – 17.30 | Plenerowa akcja happeningowa dla uczestników Odeonu i Kotła Teatralnego
18.30 | Wernisaż wystawy plakatów Leszka Mądzika oraz fotografii ze spektakli Adama Walnego pt. „Lala, mój aktor”
19.00 | Spektakl gościnny „Lustro” w reżyserii Leszka Mądzika, Scena Plastyczna KUL
19.40 | Zakończenie Festiwalu Odeon, rozdanie nagród
20.00 | Kolacja Kocioł