Program ramowy

V Ogólnopolski Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży „Kocioł Teatralny”

12.04 (niedziela) | ODEON, KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów)

8.00 – 10.00 | Odprawa zespołów Kotła Teatralnego
11.00 – 13.45 | Warsztaty dla uczestników Odeonu i Kotła Teatralnego
14.00 – 15.00 | Przerwa obiadowa Odeon, Kocioł
15.30 – 17.30 | Plenerowa akcja happeningowa dla uczestników Odeonu i Kotła Teatralnego
18.30 | Wernisaż wystawy plakatów Leszka Mądzika oraz fotografii ze spektakli Adama Walnego pt. „Lala, mój aktor”
19.00 | Spektakl gościnny „Lustro” w reżyserii Leszka Mądzika, Scena Plastyczna KUL
19.40 | Zakończenie Festiwalu Odeon, rozdanie nagród
20.00 | Kolacja Kocioł

13.04 (poniedziałek) | KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów, plener)

9.00-9.40 – „Żebrak i ładna dziewczyna” Leszek Kołakowski
Teatr COKOLWIEK (I Liceum Ogólnokształcące – Tarnowskie Góry)

10.15-10.45 – „Gniazdo” Katarzyna Marjasiewicz
Teatr PUK-PUK (Miejski Ośrodek Kultury – Świdnik)

11.10-11.50 – „W stronę światła” Alicja Szturma
„Teatr Bez Nazwy” (Publiczne Gimnazjum nr 1 – Zduńska Wola)

11.50-13.00 przerwa

13.00-13.45 – „Jutro” na podstawie książki Izy Klementowskiej „Minuty. Reportaże o starości”
Grupa ZATRZYMAĆ OBROTÓWKĘ (Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży – Kraków)

14.15-15.00 – „Album”
Integracyjna Grupa Teatralna POMOST (Miejski Ośrodek Kultury – Orzesze)

15.30 – 17.30 | Plenerowe akcja warsztatowa – prowadzą absolwenci doktoranci oraz studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej
17.30 – 18.30 | Plenerowe prezentacje grup teatralnych wraz z Ludowym Zespołem Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW – Plac Mickiewicza
19.00 | Koncert Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW wraz z imprezą integracyjną dla uczestników Kotła Teatralnego
22.30 | Forum dyskusyjne, spotkanie z jurorami, omówienia spektakli

14.04 (wtorek) | KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów)

9.00-9.45 – „Łysa śpiewaczka” Eugène Ionesco
Teatr OdMowy (Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno Gospodarczych Europa-Polska we współpracy z Teatrem im. Ludwika Solskiego – Tarnów)

10.15-10.45 – „eMfaza”
Teatr Sokół (Wadowickie Centrum Kultury im. M. Wadowity – Wadowice)

11.15-11.30 – „Na granicy”
Ewelina Suwała – przedstawicielka Teatru Tuptusie
(Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych – Tarnów)
Scenariusz: Justyna Kapa i Ewelina Suwała na motywach książki „Moje anioły” Anny Witczak-Szumskiej
Reżyseria: Justyna Kapa

11.40-12.00 – „Jestem”
Szymon Szczęch – przedstawiciel Teatru Tuptusie
(Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych – Tarnów)
Scenariusz: Justyna Kapa i Szymon Szczęch na podstawie pomysłu Szymona Szczęcha Reżyseria: Justyna Kapa, Szymon Szczęch

12.00-13.30 przerwa

13.30-14.10 – „Intrygi Olimpu” wg Małgorzaty Tyszki
Teatr „i t d…” (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza – Krosno)

14.40-15.10 – Topiel” – kompilacja tekstów
Teatr OKO (Gminny Ośrodek Kultury – Ruda-Huta)

16.00 – 18.00 | Forum dyskusyjne, spotkanie z jurorami, omówienia spektakli
19.00 | Spektakl gościnny pt. „Wracając” w wykonaniu Teatru Ruchu „Forma” z CKiW w Andrychowie
19.30 | Zakończenie Festiwalu Kocioł Teatralny, rozdanie nagród

15.04 (środa) | (MDK Andrychów, Kino Studyjne Świadomego Widza)
10.00 | „Don Kichote – kino manualne” – pomysł i wykonanie: Adam Walny
19.00 | Spektakl gościnny „Shirley Valentine” w wykonaniu Krystyny Jandy