Jury

Adam Walny

Adam Walny (ur. 21 maja 1972) – lalkarz, reżyser, aktor. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją snycerz oraz Akademii Teatralnej w Warszawie jako reżyser teatru lalek.W 1999 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą (m.in. Liepaja, Villiandi, Alytus, Turnov, Łódź, Ostrów Wlkp., Toruń, Częstochowa, Poznań, Kwidzyn), ze spektaklami „Kuglarz i Śmierć”, „Genesis”, „Motyl”, „Kamieniarz”, „Misterium Narodzenia”, „Dziadek”. W roku 2009 zaadaptował „Przygody Münchhausena” Gottfrieda Augusta Bürgera i wyreżyserował cieszące się dużym powodzeniem „Przygody barona Muenchausena” w łódzkim Teatrze Nowym.

Zdobywca kilkudziesięciu nagród na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, między innymi pierwszej nagrody na VI Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy. Dwukrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2004 roku organizuje przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie festiwal „Święto Głupców” (w roku 2010 rozpoczęcie festiwalu planowane jest na 30 stycznia).

Założył Instytut Sztuki Lalkarskiej przy własnym teatrze oraz Pracownię Teatru Przedmiotu przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jest autorem programów edukacyjnych (Lekcje z lalki) i terapeutycznych (Lalka z duszą). Prowadzi różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i dorosłych, był terapeutą na plenerach twórców niepełnosprawnych organizowanych przez Stowarzyszenie NIKE. Współpracował ze Stowarzyszeniem Twórców Niepełnosprawnych, Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Chata z pomysłami”, Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Białostockim Teatrem Lalek, Eksperymentalnym Studiem Tańca EST w Krakowie.

W roku 2007 opublikował książkę Teatr przedmiotu. Kulisy warsztatu. Arkana rzemiosła.

Informacje zaczerpnięte ze strony: www.walny-teatr.sdk.pl

Aneta Stuglik

Aneta Stuglik (ur. 7 lutego 1978r. w Wadowicach) malarka, pedagog, społecznik. W 2005 roku ukończyła  dyplom na wydziale  malarstwa  Uniwersytetu Śląskiego  Filii w Cieszynie w pracowni malarskiej Lecha Kołodziejczyka . Od 1997 roku związana z andrychowską kulturą. Kierownik Działu Organizacji Imprez, instruktor teatralny, rysunku i malarstwa  Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, przy którym w roku 2004 założyła Teatr Ruchu Forma, a w 2012 Teatr Ruchu Mini Forma.

Zrealizowała z nimi czternaście autorskich spektakli, które zdobyły najważniejsze nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatrów amatorskich. Pomysłodawczyni  Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Dzieci i Młodzieży “Kociol Teatralny” oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Wiosna w Teatrze”. Zapytana kiedyś „dlaczego teatr?” odpowiedziała:

„Największą fascynacją mojego życia jest człowiek, a najpiękniej odkrywać go można poprzez teatr. To pasja, która mnie karmi, daje sens mojemu życiu i pozwala czuć…  Dlatego teatr…”

Urszula Kucharska

Ur. 23 maja 1973 w Andrychowie. Kulturoznawca, fotograf, podróżnik. Od wielu lat instruktor amatorskich grup teatralnych, które czterokrotnie zdobyły tytuł najlepszego zespołu teatralnego województwa śląskiego. Autorka wielu nagradzanych scenariuszy i spektakli dla dzieci i młodzieży.

Na co dzień instruktor Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowicach oraz fotograf. Zrealizowała sześć autorskich wystaw fotograficznych i zdobyła wiele nagród w konkursach fotograficznych.