Odeon – XXI Ogólnopolski Otwarty Festiwal Teatrów Amatorskich

Podczas Festiwalu wystąpią:
- Kielecki Teatr Tańca w sztuce „Metamorfozy” w reż. algierskiej choreografki i tancerki Iry Nadi Kodiche
- Walny-Teatr – spektakl „Dziadek” Lalki i realizacja sceniczna – Adam Walny, Gitara – Jacek Zięba
Kocioł Teatralny – IV Ogólnopolski Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży
Podczas Festiwalu wystąpią:
- Kielecki Teatr Tańca w sztuce „Metamorfozy” w reż. algierskiej choreografki i tancerki Iry Nadi Kodiche
- Teatr BRAMA w spektaklu „Fale” w reż. Daniela Jacewicza Dyrektora i twórcy Teatru Brama
- Multimedialny pokaz baśni pt. „Sobotnia Góra” w reż. Marty Filipiak połączony z muzyką na żywo
w wykonaniu zesp. Czerwie. Uwaga – pokaz zamknięty – tylko dla uczestników Kotła! - Gościnnie wystąpi również
Teatr Ruchu FORMA – CKiW w Andrychowie
Teatr Ruchu FORMA został założony w 2004 roku. Teatr który tworzymy to forma ruchu, tańca oraz plastyka wyrazu. Jednak nie staramy się na siłę ograniczyć pewnymi ramami, ponieważ cały czas poszukujemy nowych form i sposobów wyrażania treści. Staramy się nie używać słów, aby nie pozbawiać odbiorcy własnej interpretacji obrazów budowanych przez nas na scenie. Nie chcemy zbyt wiele dopowiadać i wyjaśniać, po to by mogła zaistnieć magia.
Spektakl gościnny: „Fermentacja Pragnień” Teatr Ruchu FORMA z CKiW w Andrychowie – reż. Aneta Stuglik

Spektakl gościnny: „Labirynt” Teatr Ruchu FORMA z CKiW w Andrychowie – reż. Aneta Stuglik

Chcecie Bajki – Oto Bajka – II Gminny Festiwal Teatrzyków Dziecięcych
Podczas Festiwalu wystąpią:
- Walny-Teatr – spektakl „O jednym takim co nie lubił siebie” Lalki i realizacja na motywach baśni japońskiej – Adam Walny, Śpiew – Katarzyna Bytowska
Gościem Festiwalu – uczestnikiem barwnego korowodu po ulicach Andrychowa będzie Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”

Festiwalowi Wiosna w Teatrze towarzyszy wystawa plakatu
„Plakaty z Teatru Lalek w Rabce”
Miejski Dom Kultury zaprasza na wystawę Jerzego Koleckiego. Jerzy Kolecki, aktor, dyrektor oraz kierownik artystyczny rabczańskiego Teatru Lalek stworzył w latach 60. i 70. scenografie oraz plakaty do kilkudziesięciu przedstawień dla dzieci. Kolecki – z wykształcenia malarz, nie grafik, tworzył intuicyjnie, odcięty od ówczesnych tendencji. Cechowało go nowatorskie podejście do procesu projektowania i wykonania plakatu, zaskakujące pomysły interpretacyjne, wczucie się w młodego odbiorcę oraz świadome działanie formatem plakatu, który stał się ówczesną wizytówką Teatru Lalek w Rabce. Na wystawie zostaną zaprezentowane oryginalne plakaty Jerzego Koleckiego. W sprzedaży będzie również zestaw pocztówek z reprodukcjami plakatów wydany przez Fundację Galerii Foksal.
Jerzy Kolecki (ur. 1925 r. w Wróblowicach) – artysta plastyk, w 1954 r. obronił dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1953-61 aktor, a następnie dyrektor i kierownik artystyczny w Teatrze Lalek w Rabce (1961-76). Jest autorem wielu scenografii i plakatów wykonanych dla teatrów lalek w całej Polsce. Pierwszy w Rabce Kawaler Orderu Uśmiechu (1976), Honorowy Obywatel Miasta Rabka-Zdrój.