Co to Wiosna?

„Wiosna w teatrze 2014” w Andrychowie
– nabór do części konkursowych

Trwa nabór do części konkursowych Ogólnopolskich Otwartych Spotkań Teatralnych „Wiosna w teatrze 2014” w Andrychowie. Impreza jest organizowana przez andrychowskie Centrum Kultury i Wypoczynku w dniach od 27 marca do 2 kwietnia 2014 roku. W jej skład wchodzą trzy festiwale teatralne: „Odeon”, „Kocioł Teatralny” oraz „Chcecie bajki, oto bajka”.

„Wiosnę w teatrze 2014” otworzy Festiwal Teatrzyków Dziecięcych „Chcecie bajki, oto bajka”. W części konkursowej mogą wziąć udział dziecięce zespoły teatralne, skupiające dzieci w wieku przedszkolnym, działające w przedszkolach i placówkach kultury.

„Odeon” to otwarty festiwal teatrów amatorskich, w ramach którego w konfrontacjach konkursowych mogą wziąć udział zespoły, których członkowie ukończyli 17. rok życia. Członkowie zespołów zgłoszonych do konkursu nie mogą być absolwentami szkół teatralnych, wydziałów aktorskich lub być studentami w/w szkół. Odbędzie się również forum dyskusyjne z udziałem jury, uczestników oraz publiczności, a także warsztaty dla grup teatralnych biorących udział w festiwalu.

Podobnie jak w przypadku „Odeonu” „Kocioł Teatralny” jest skierowany do amatorskich grup teatralnych. Uczestnicy muszą się mieścić w przedziale wiekowym od 12 do 19 lat. W ramach festiwalu przewidziany jest korowód wszystkich uczestników ulicami Andrychowa, plenerowa prezentacja spektakli oraz warsztaty dla uczestników i instruktorów.

Impreza ma na celu stworzenie w naszym mieście święta teatru, które, mamy nadzieję, zostawi w naszych, Waszych i widzów serduchach niezapomniane wspomnienia.

Szczegółowych informacji udziela Aneta Stuglik, koordynator projektu: telefon: 503 129 078