Goście specjalni

Teatr A3

Muzyka sfer

Projekt koncertowy Muzyki Sfer to spotkanie dwóch muzyków, podobnych wrażliwości i różnych generacji. Dzieli ich niemal 30 lat, łączy miłość do rock’n’rolla. Zainspirowani brzmieniem gonów i mis dźwiękowych, podjęli się eksperymentu stworzenia muzyki, w której sferyczne dźwięki znajdą swoje miejsce w kompozycji. Grają ciszą, chaosem, plamami muzycznymi; tworzą ściany dźwięku i delikatne harmonie, poszukują w myśl zasady 'mniej znaczy więcej’. Łączymy brzmienie fortepianu, analogowych syntezatorów, gitary i naszych sferycznych instrumentów.

Janusz Nitefor – fortepian, syntezatory,
Maciej Hanusek – gitara, misy, gongi, elektronika.

Dodatkowe informacje o koncercie:

Panna Marzena i Bizony

Zespól jest Partnerem imprezy.
Zagra przed dyskoteką kotłową koncert za darmo! Koncert zamkniety w MDK – tylko dla uczestników.

Jesteśmy ekipą 9 miłośników muzyki ska w najróżniejszych jej odcieniach, nurtach i formach. Od lat zakochani w starych jamajskich nutach żyjemy, bawimy się i tworzymy nieustannie inspirowani tamtym klimatem.

Historia zespołu pisze się od 2004 roku. Jak do tej pory nie udało się jej wprawdzie zbyt wiele ciekawego napisać, jednak na przestrzeni lat zespół obrósł w cały gąszcz rodzinnych i przyjacielskich więzi, nieoczekiwanie kolejni członkowie Bizonów jęli się w coraz większych grupach spotykać przy świątecznych stołach i w gruncie rzeczy w przenośni i dosłownie staliśmy się wszyscy jedną wielką rodziną.
W przestrzeni scenicznej czas ten obfitował niemal 10 koncertami, w tym pięcioma jako gwiazda na kolejnych edycjach Rock Reggae Festival w Brzeszczach, trzema rozpadami grupy i czterema reinkarnacjami, z których każda z rozmachem fetowana była podczas okazjonalnych spotkań z fanami.
Korzenie zespołu Panna Marzena i Bizony sięgają młodzieńczych wybryków braci Zarzyckich wspieranych przez szwagra Jakuba w zespole Arka Taty Marka. Obecny skład grupy stanowi kolaż starannie wyselekcjonowanych muzyków z nieżyjących już lokalnych około-oświęcimskich bandów parających się muzyką skapodobną, takich jak Skandal, Volt Face czy Analogia Snu. Ważnym wydarzeniem było pozyskanie do grona Bizonów młodziutkiej podówczas Panny Marzeny, która pod naszym okiem i czułą ręką z szarego pisklęcia przeobraziła się w piękną, okazałą łabędzicę.

Po latach doskonalenia warsztatu w zaciszu sali prób, motywowani przez rzesze lokalnych fanów, postanowiliśmy w końcu – jak pisze biblista – wyciągnąć lampę spod kobierca i zarejestrować studyjnie nasze piosenki. Ostatecznie wiosną 2012 roku z ogromną pomocą i pod czujmy okiem kolegów z zespołu Vespa, Przemka i Maćka, nagraliśmy 13 kawałków w studiu w Szczecinie. Po nagraniu i opublikowaniu w sieci promocyjnego teledysku „Pogoda”, który chcąc nie chcąc stał się hymnem polskich fanów podczas Euro 2012, spadła na nas fala popularności i grad propozycji koncertowych. Z ogromną pokorą podchodzimy jednak do tego co się wokół nas dzieje, segregujemy maile, notujemy adresy, negocjujemy stawki i terminy, cierpliwie czekając na dalszy rozwój wydarzeń.

Strony:

mail: pannamarzenaibizony@gmail.com

Linki do teledysków:

  • „Otwórz mi dom” :http://www.youtube.com/watch?v=MPo9jZqVE48
  • „Pogoda”http://www.youtube.com/watch?v=D6h6vXj_l1Y Yes man!Oto i on, nasz pierwszy studyjny materiał, zarejestrowany po niemal 10 latach wspólnego rzeźbienia w drewnie. Nasza pierwsza płyta, oczekiwana, zapowiadana w kuluarach wielokrotnie już od długiego czasu. Oto jest… Ściągać, słuchać, smakować!

    A kto nie wie, co to i chce wiedzieć kto to, niech zakuka tutaj oto (linkujesz pod Pogodę lub/i pod DOM), gdzie nasza przemiła załoga przedstawić się pragnie szczędząc dat i formaliny, z najlepszej swojej strony.

    A któremu nóżka tupnie, czy bioderko stare chrupnie, zaraz do nas dzwonić, pisać, zaprosić na koncert w swoim mieście, przygotować kanapki z łososiem… Przyjedziemy!