Program ramowy

Ogólnopolski Festiwal Piosenki
Andrychów

PROGRAM RAMOWY*
*Program ramowy może ulec zmianom

26 listopada (niedziela) | MIEJSKI DOM KULTURY – SZEWSKA 7
godz. 18.00 | BESIDES – support
godz. 19.00 | Koncert KASIA KOWALSKA „The Best Of” akustycznie
godz. 21.00 | Koncert LADY PANK akustycznie

Zapraszamy:
www.kultura.andrychow.eu/fabryka
www.facebook.com/FabrykaMuzykiNiezwyklej

26.11 (niedziela) Start godz. 18.00 | MIEJSKI DOM KULTURY – SZEWSKA 7
KONCERTY: KASIA KOWALSKA „The Best Of” akustycznie, LADY PANK akustycznie

Program:

godz. 18.00 | BESIDES – support
godz. 19.00 | KASIA KOWALSKA „The Best Of” akustycznie
godz. 21.00 | LADY PANK akustycznie

KASIA KOWALSKA
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkakrotną platyną. Autorka wielu przebojów: „Prowadź mnie”, „A to co mam”, „Wyznanie”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew”, „Spowiedź”, „Antidotum”, „To co dobre”, „Być tak blisko”, „Co może przynieść nowy dzień”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 20 lat. Choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostały niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięk, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje.
Aktualnie Kasia Kowalska pracuje nad nową płytą, którą zapowiada singiel „Aya” (premiera albumu: jesień 2017 roku).
Zapraszamy na pełen przebojów, magii i niesamowitej energii koncert: Kasia Kowalska „The Best Of” akustycznie!
/www.kasiakowalska.pl, www.facebook.com/kasiakowalskapl/

LADY PANK
Jedna z najbardziej legendarnych formacji rockowych w Polsce, Lady Pank, wystąpi w Andrychowie! Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Krzysztof Kieliszkiewicz, Kuba Jabłoński oraz gościnnie Wojciech Olszak wykonają swoje największe przeboje w niecodziennych, akustycznych aranżacjach. Specjalnie przygotowana scenografia, światła oraz doskonała forma zespołu stworzą show, podczas którego trzypokoleniowa publiczność Lady Pank będzie miała okazję usłyszeć „Kryzysową narzeczoną”, „Titanica”, „Małą wojnę” czy „Mniej niż zero” w niezwykłych, klimatycznych wersjach. Nie zabraknie energii, z której słynie na koncertach zespół Jana Borysewicza. Warto dodać, że tegoroczna trasa koncertowa zespołu zbiegnie się w czasie z wydaniem kolejnej edycji płyty „Zimowe Graffiti”, która będzie zawierała całkowicie nowy, autorski materiał.
/www.lady-pank.com/

BESIDES
Zespół Besides powstał w 2011 r. w Brzeszczach. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, który grając niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobył główną nagrodę w ósmej edycji programu. W 2013 roku Besides wydał debiutancki album „We Were So Wrong”, który został świetnie przyjęty przez fanów i krytykę. Liczne pozytywne recenzje oraz koncerty o niepowtarzalnym klimacie, wzbogacone o wizualizację, sprawiły, że zespół w krótkim czasie stał się jednym z czołowych przedstawicieli gatunku. Za sprawą warszawskiej Fonografiki została wydana reedycja albumu poszerzona o utwór „Endless”. Muzyka Besides pojawiała się na falach radiowej „Trójki”, Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośni radiowych. Po zaledwie dwóch latach od udanego debiutu powstał drugi album Besides – „Everything is”. Płyta, jak mówią sami muzycy, jest bardziej dojrzała i urozmaicona brzmieniowo. Tym razem zespół postawił na brudne brzmienie gitar oraz więcej elektroniki, co sprawia, że nie tylko znajdziemy na niej melancholijne muzyczne pejzaże, które przeważały na debiutanckim krążku, lecz także niespokojne, trzymające w napięciu partie dźwięków. Album składa się z ośmiu premierowych utworów, które po raz kolejny pozwoliły udać się w emocjonalną podróż, uwolnić wyobraźnię i odpłynąć gdzieś „poza”. Produkcją zajął się Maciej Karbowski znany z zespołu Tides From Nebula i Moonglass. Natomiast za szatę graficzną, tak jak w przypadku „We Were So Wrong”, odpowiada Danuta Kazimierczak. Zespół na swoim koncie ma już ponad 150 koncertów w Polsce, m.in. z takimi zespołami jak: COMA, Tides From Nebula, Obscure Sphinx, LemON oraz trasy klubowe zagraniczne, w tym alternatywne festiwale.
/www.besides.pl, www.facebook.com/BesidesBand, www.besides.bandcamp.com/

Skład zespołu:
Paweł Kazimierczak – gitara
Piotr Świąder-Kruszyński – gitara
Artur Łebecki – bas
Bartłomiej Urbańczyk – perkusja

Ceny biletów:
Przedsprzedaż | 50 zł (miejsca stojące), 80 zł (miejsca siedzące)
W dniu koncertu | 60 zł (miejsca stojące), 90 zł (miejsca siedzące)
Sprzedaż biletów oraz szczegółowe informacje: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl