Uczestnicy

Fabryka Muzyki Niezwykłej – Ogólnopolski Festiwal Piosenki
Andrychów 25 – 26 listopada 2016

UCZESTNICY

ROBERT CICHOWICZ – Łomża
IRENA SALWOWSKA-HAJDASZ – Sadków
THE CAMEL TRIO – Brzeszcze
NOT FOR SALE – Wrocław
KAROLINA HOZER – Rybnik

Przyjechali z różnych stron Polski, by spróbować swoich sił w działającej prężnie od kilku lat – andrychowskiej Fabryce. Każdy w skrócie przedstawił swoje CV i… zaczęło się! Komisja egzaminacyjna w składzie: Jacek Bryndal, Magda Turowska „Cytryna” i Anna Treter wraz z dyrektorem Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie – Anetą Wądrzyk wysłuchała wszystkich zainteresowanych i stanęła przed trudnym wyborem. W rozwinięciu wiadomości CV i fotogaleria z tegorocznych przesłuchań Fabryki Muzyki Niezwykłej! imprezy, która zaskakuje bezprecedensowymi w naszym regionie pomysłami na organizację spektakularnych imprez kulturalnych! W kolejnych reportażach zaprosimy Was na fotorelacje z koncertów realizowanych w ramach Fabryki Muzyki Niezwykłej. W rozwinięciu wiadomości – fotoreportaż z przesłuchań konkursowych!

Sylwetki uczestników przedstawił Zbigniew Przybyłowicz

ROBERT CICHOWICZ

Mieszkam w Łomży. Mam 48 lat. Jestem autorem tekstów, muzyki i wykonawcą swoich utworów. We wrześniu 2015 r. wydałem płytę autorską. To co tworzę nazywam piosenką liryczną. Od kilku lat z powodzeniem gram koncerty w różnych miejscach całego kraju. Z zawodu jestem nauczycielem matematyki, który przekonuje, że językiem matematyki można pięknie mówić o uczuciach.

THE CAMEL TRIO

Zespół tworzą trzy dziewczyny, które uwielbiają razem tworzyć, śpiewać i występować. Mają na koncie kilka osiągnięć, m.in. 1. miejsce na Konkursie Poezji Śpiewanej „W żółtych płomieniach liści”, 2. miejsce i nagrodę publiczności na Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor sprawił” w Oświęcimiu, a także 1. miejsce na Konkursie Piosenki Angielskiej.

NOT FOR SALE

Zespół zawiązał się kilka lat temu we Wrocławiu. Od początku osnuty wokół tandemu autorsko-aranżacyjnego w osobach: Agata Gazduła – śpiew, autorka muzyki i tekstów oraz Robert Mojrzesz – gitara klasyczna i opracowania muzyczne. Przez zespół przewinęło się wielu muzyków zanim ustalił się obecny skład. Zespół ma na swoim koncie między innymi: udział w krakowskim Festiwalu Twórczości KOROWÓD 2013, gdzie zdobył wyróżnienie z zaproszeniem do udziału w koncercie w studiu Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, udział w Grechuta Festiwal w 2012 roku w Krakowie, wyróżnienie na festiwalu w Gorlicach w 2012 roku. Na konkurs w Andrychowie, ze względów technicznych, zespół wybiera się w okrojonym (niestety) składzie dwuosobowym (wokalistka z gitarzystą).

IRENA SALWOWSKA-HAJDASZ

Trochę piszę, trochę gram, trochę śpiewam tu i tam. Mam za sobą kilka występów, m.in. w Teatrze Bezdomnym im. B. Hrabala w Żarowie, w Młynie w Siedlimowicach, we wrocławskim Klubie Pieśniarze, w galeriach artystycznych i innych ciekawych miejscach. Mam troje świetnych dzieciaków i cudownych przyjaciół, których jest więcej niż piosenek na mojej płycie… A ta już niebawem.

Pani Irena oprócz artystycznej duszy ma również niezłą „żyłkę” do działań społecznych. Jest radną i sołtysem! Na koncercie występowała z gitarą, na której widniały autografy znanych polskich piosenkarzy i zespołów. Gromadzenie autografów ma bardzo szczytny cel! Co jakiś czas – gitary z autografami, kupowane przez nią za własne środki – poddawane są licytacjom na cele charytatywne wspierając potrzebujących w jej gminie! Dla nas – po prostu – bombowa inicjatywa!

KAROLINA HOZER

Wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku. Finalistka i laureatka wielu konkursów muzycznych, m.in. X Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej „Danielka 2016” czy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Dojrzała i energiczna młoda wokalistka, która swoje zainteresowania muzyczne rozwija również jako instrumentalistka, gra m.in. na fagocie, fortepianie czy flecie poprzecznym.

Na fagocie nie zagrała – ale zaśpiewała! I to jak!

Zapraszamy do obejrzenia galerii foto z przesłuchań koncertowych!

Foto: Jarosław Skupień / www.andrychow.pl