Jury

Anna Treter

Magdalena Switek

Anna Treter – wokalistka,  autorka, kompozytorka, solistka i pianistka. Znana m.in. z zespołu „Pod Budą”, z którym nagrała kilkanaście płyt mających dziś status platynowych. Ma na swoim koncie również cztery autorskie płyty.

Anna Treter utworzyła także w Krakowie „Fundację Piosenkarnia Anny Treter”. Koronnym wydarzeniem w ramach tej działalności, na którym występują gwiazdy estrady wraz z młodymi adeptami, jest Festiwal Twórczości Korowód – którego już dziewiąta edycja będzie miała miejsce w listopadzie 2016 r. Ponadto jako inicjatorka Fundacji, spotyka się z młodymi, wrażliwymi, mającymi coś do powiedzenia muzykami, poetami, kompozytorami i pieśniarzami. Za tę działalność została nagrodzona tytułem Krakowianki roku.

MAGDA TUROWSKA „CYTRYNA”

Fot. S. Makowski

Menadżer kultury, wydawca płyt, dziennikarka radiowa i telewizyjna, wokalistka. Pochodzi z Koszalina. Od ponad 20 lat jest związana z Krainą Łagodności, początkowo jako wokalistka i wydawca fonograficzny, obecnie jako dziennikarz radiowy i telewizyjny. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi: stowarzyszeniem Grupa Rozwoju Artystycznego G.R.A., Polską Fundacją Muzyczną, Fundacją Przestrzeń Filmowa i Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich. Należy do grona Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Rady Programowej festiwalu FAMA w Świnoujściu oraz Rady Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Jacek Bryndal

Jacek Bryndal jest założycielem i liderem grupy Atrakcyjny Kazimierz oraz współzałożycielem
i muzykiem zespołu Kobranocka. Był także prezenterem radiowym, lektorem, aktorem dubbingowym, był też moderatorem i twórcą oprawy muzycznej programów telewizyjnych stacji ogólnopolskich i regionalnych oraz jurorem na wielu festiwalach muzycznych, między innymi w Brodnicy, Lipnie czy w Toruniu.  W ciągu przeszło trzydziestu lat działalności koncertował na scenach polskich i zagranicznych – USA, Anglia, Niemcy, Austria, Rosja, Czechy, Irlandia, Szkocja.

Jako Atrakcyjny Kazimierz ma na swoim koncie wiele sukcesów komercyjnych, m.in. nagrodę publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1993 roku oraz pierwsze miejsce w plebiscycie telewizji polskiej „Muzyczna Jedynka”.

Atrakcyjny Kazimierz ma na swoim koncie pięć płyt. Z zespołem współpracowała plejada najlepszych polskich muzyków takich jak: Kayah, Grzegorz Ciechowski, Wojciech Waglewski, Wojciech Karolak, Jose Torres i wielu innych. Wspólnie z zespołem Kobranocka, z którym nagrał osiem płyt, obchodził w 2015 roku trzydziestolecie działalności artystycznej.