2016

FABRYKA MUZYKI NIEZWYKŁEJ – Ogólnopolski Festiwal Piosenki – listopad 2016

Z przyjemnością informujemy, że Fabryka Muzyki Niezwykłej Ogólnopolski Festiwal Piosenki
odbędzie się w dniach 19 i 25-26. listopada 2016 r.

UWAGA!
Zmiana dotycząca konkursu podczas imprezy Fabryka Muzyki Niezwykłej
– Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Andrychowie.

Część konkursowa festiwalu odbędzie w sobotę 26 listopada 2016 r.

Festiwal cieszy się niesłabnącą popularnością od kilkudziesięciu lat, jest immanentną częścią miejskiego symbolu kultury – wpływa pozytywnie na wizerunek miasta, budując jego tożsamość i aktywizując mieszkańców, jest również rozpoznawalnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Polski.
Impreza przyciąga uczestników i widzów z całego kraju.

Andrychowski Festiwal to także goście i koncerty gwiazd, w trakcie trwania Festiwalu na scenach w Andrychowie wystąpią następujący artyści:

UWAGA WOKALIŚCI!

Zapraszamy do udziału w konkursie Fabryka Muzyki Niezwykłej – Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki w Andrychowie! Organizatorem Festiwalu jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Prezentacje konkursowe odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie w dniach 25 – 26 listopada 2016 r. Soliści i zespoły przyjmowani są do udziału w konkursie na podstawie nadesłanych nagrań. Wiek uczestników: powyżej 16 lat. Termin zgłoszeń mija 14 listopada br.

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach. W piątek 25 listopada uczestnicy zaprezentują dwa wybrane przez siebie utwory. Mile widziane są piosenki autorskie. Zadaniem etapu pierwszego jest wyłonienie grupy finalistów, którzy wystąpią w sobotę 26 listopada.
Wykonają jedną piosenkę z programu własnego oraz drugą wylosowaną z wymienionych w Regulaminie piosenek z repertuaru Anny Treter, która będzie gościem specjalnym i Jurorem tegorocznej imprezy. Laureaci głównych nagród zostaną zaproszeni do występu podczas Koncertu Finałowego – recitalu Anny Treter z Zespołem. Szczegółowe informacje dotyczące udziału w konkursie znajdują się w Regulaminie.

Przypomnijmy, że laureatką I nagrody ubiegłorocznego Festiwalu była Karolina Micor – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. Karolina pochodzi z Gilowic, ale na Festiwal przyjechała z Londynu. Tam gra i śpiewa w zespole Lit FM.

Patronat Honorowy

Mecenasi Kultury

Złoty Sponsor

Główny Sponsor

Sponsor

Sponsor wspierający

Partnerzy

Patroni Medialni

Organizator
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie