Artyści

TEATR KLINIKA LALEK „Cyrk Tarabumba”

Teatr Klinika Lalek

W ostatnich latach w sztuce klasycznego cyrku nastąpiły wielkie moralne zmiany. Twórcy współczesnego cyrku nie wykorzystują już zwierząt do zabawiania publiczności. Współczesny cyrk to coraz częściej pokaz niezwykłych możliwości i talentów artystów cyrkowych.

W teatrze lalek i w „Cyrku Tarabumba” wszystko jest możliwe. To lalkowe widowisko, w którym w rolach zwierząt występują lalki, wielkie „nadmarionety” (marionety zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy.

„Cyrk Tarabumba” to niecodzienna forma teatralnego widowiska cyrkowego. Nawiązujemy do pięknej tradycji sztuki cyrkowej. Zwracamy uwagę na poszanowanie dla wszystkich czujących, żywych istot i piękno teatru lalek, zamiast cierpienia zwierząt.

Wielkie Gwiazdy naszego Cyrku… Przystojna Żyrafa Tarra, zakochana w treserze, śpiewaczka i tancerka zaśpiewa o miłości do Natury, potężny Lew Leonarrrdo, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera nauczy nas Odwagi, a Słoń Bumba, wirtuoz gry na trombonie, pokaże nam, że wszystko w życiu jest możliwe. Słoń Bumba potrafi latać!!!

„Cyrk Tarabumba”, Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na Świecie! Radosne, kolorowe widowisko. Hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, zaskakujące ich połączenie…

Jest to widowisko rodzinne. Spektakl adresowany jest do widzów od 3. roku życia.

Scenariusz i reżyseria – Wiktor Wiktorczyk
Scenografia – Wiesław Drzewiecki
Lalki – Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk
Muzyka – Antoni Gralak, Konrad Rogiński