Wyniki VI Konkursu Wokalnego ŚPIEWANKA w wersji on-line! Internet czyni cuda – tegoroczna edycja miała zasięg ogólnopolski!

Spisaliście się znakomicie – jesteśmy oczarowani wysokim poziomem Waszych występów!

W roku poprzednim forma on-line naszego konkursu była nowością, a dziś już wszyscy świetnie ją znają! Konkurs spotkał się z bardzo dobrym odbiorem, o czym świadczy liczba nadesłanych prezentacji – do CKiW w Andrychowie wpłynęło aż 107 filmów od utalentowanych wokalistek i wokalistów z całego kraju (66 uczestników)! Tegoroczną edycję zdecydowanie zdominowały dziewczęta – 59 zgłoszeń.

Uczestnicy oceniani byli przez Jury w trzech grupach wiekowych: I – uczniowie klas I-III szkół podstawowych (21 zgłoszeń), II – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych (19 zgłoszeń), III – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych (26 zgłoszeń).

28 kwietnia 2021 r. Jury – w składzie: Jerzy Górka (przewodniczący), Kinga Rusinekoraz Agnieszka Kołaczdokonało oceny przesłanych prezentacji i – po burzliwych obradach – przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I grupa wiekowa (uczniowie klas I – III SP):
I miejsce: Milena Bryja (Roczyny)
I miejsce: Amelia Jakób (Jelcz-Laskowice)
I miejsce: Lena Wnęk (Andrychów)
II miejsce: Alicja Batek (Zator)
II miejsce: Bartosz Chołota (Lubin)
III miejsce: Kacper Fraś (Andrychów)
III miejsce: Lena Świetlik (Andrychów)
Wyróżnienia: Krzysztof Bratek (Przeciszów), Laura Golda (Andrychów), Nikola Krzanak (Sułkowice), Zuzanna Świetlik (Tomice)

II grupa wiekowa(uczniowie klas IV – VI SP):
I miejsce: Julia Bieniek (Garbów)
I miejsce: Nikola Kapela (Andrychów)
I miejsce: Aleksandra Kłaput (Wadowice)
II miejsce: Maja Mitrut (Ciecierzyn)
III miejsce: Emilia Szcześniak (Łuków)
Wyróżnienia: Sylwia Kruczała (Roczyny), Natalia Lemantowicz (Chorzów), Hanna Stuglik (Inwałd), Tola Swaczyj (Lublin)

III grupa wiekowa (uczniowie klas VII – VIII SP):
I miejsce: Zofia Kurowska (Dąbrówka Wielka)
II miejsce: Natalia Kosmowska (Opatkowice)
III miejsce: Lena Balcerowska (Tuchola)
III miejsce: Aleksandra Maksim (Lublin)
III miejsce: Aleksandra Wójtowicz (Tomaszów Lubelski)
Wyróżnienia: Magdalena Kiełczewska (Sułkowice), Magdalena Kożuch (Brzezinka), Julia Tłuczkiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski)

Ponadto Jury przyznało nagrodę Grand Prix, którą zdobyła Karina Kowalska z Zamościa (uczestniczka II grupy wiekowej) za niepowtarzalną kreację wokalną i aktorską.

Jury podkreśla wysoki i wyrównany poziom uczestników konkursu. Tegoroczne prezentacje były oryginalne, zarówno pod względem doboru repertuaru, jak i sposobu wykonania utworów. Jury, oceniając, zwracało szczególną uwagę na autentyczność przekazu i walory wokalne. Liczny udział, jak również ogólnopolski zasięg konkursu stanowią o potrzebie popularyzowania i kontynuowania tej imprezy.

Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY! Życzymy Wam wielu sukcesów i przede wszystkim – pozostańcie wierni swojej pasji!

Polecamy film z wynikami VI Konkursu Wokalnego „Śpiewanka” on-line. Film zawiera zwycięskie prezentacje konkursowe (laureatów I, II i III miejsc w poszczególnych grupach wiekowych):

Jury:
Jerzy Górka (przewodniczący) – instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Perkusista, założyciel i lider zespołu JERZY GÓRKA ARTKIESTRA, instruktor nauki gry na perkusji.
Kinga Rusinek – uczestniczka grupy teatralnej „JAKA?”, starszy instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Prowadzi zajęcia wokalno-teatralne w WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku oraz w WDK w Targanicach.
Agnieszka Kołacz – uczestniczka wielu projektów kulturalnych – najczęściej muzycznych. Od 12 lat jest aktywnym członkiem Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów”, gdzie do teraz tańczy i śpiewa, a także koordynuje jego działalność. Obecnie pracuje w Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie i odpowiada za organizację imprez.

Patronat medialny: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie

Organizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie / Wiejski Dom Kultury w Inwałdzie

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content