Zapraszamy na KULTURAlne wystawy w całej gminie…

Zapraszamy na Wystawy do naszych placówek kulturalnych:

KAPŁANKI – wystawa obrazów autorstwa Anity Młodzik // Zagórnik

Do 6 grudnia 2021 r. w Wiejskim Domu Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku prezentowane będzie malarstwo autorstwa Anity Młodzik… 

KAPŁANKI – to wystawa obrazów inspirowanych twórczością Gustava Klimta, wykonanych techniką kolażu, farbami akrylowymi i żywicą epoksydową. Ekspozycja przedstawia sylwetki kobiet niezależnych i romantycznych.

ANITA MŁODZIK. Mieszanka Zagórnika. Urodzona w 1984 r. w Wadowicach. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych (Bielsko-Biała). Technik architektury krajobrazu. Specjalizuje się w technice olejnej, używając pędzla i szpachelki. Maluje też dekoracje ścienne.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki!

Szczegółowe informacje:
WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku
zagornik@kultura.andrychow.eu
Telefon: 33 875 47 29


MALARSTWO | EWA I LESŁAW NAJBOR // Wystawa w Galerii Sztuk”i” // Andrychów

Do 28 listopada 2021 r. w Galerii Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) prezentowane będzie malarstwo autorstwa Ewy i Lesława Najbor.


Jesteśmy mieszkańcami Andrychowa. Przez wiele lat pracowaliśmy oboje w Wytwórni Silników Wysokoprężnych, potem wspólnie prowadziliśmy własną działalność gospodarczą. Razem należymy do Grupy Twórców „MY”, a po przekształceniu jej w Stowarzyszenie razem znaleźliśmy się w jej zarządzie. Ja pełnię funkcję Prezesa, a żona Sekretarza Zarządu już dwadzieścia lat. Żeby tradycji stało się zadość, ta wystawa też jest naszą wspólną. Naszą wspólną pasją jest również turystyka i oczywiście malarstwo. Ja teraz maluję akwarelą, a kiedyś olejami. Dawniej też dużo rzeźbiłem. Na Groniu Jana Pawła II większość płaskorzeźb w kaplicy oraz droga krzyżowa wokół kaplicy są mojego autorstwa. Żona natomiast uprawia technikę pastelową. To, co robimy wypływa z zamiłowania do sztuki, a zarazem jest odskocznią od dnia codziennego. Cieszymy się, że nasze prace znalazły uznanie na wielu wystawach. Najbardziej jednak cieszy nas, gdy podobają się zwykłym odbiorcom. Tak się składa, że prace nasze zdobią wiele mieszkań w kraju i za granicą, a obraz żony trafił nawet do Watykanu. O swoich dyplomach i odznaczeniach nie będziemy wspominać, by się zbytnio nie chwalić. Jednak jesteśmy dumni, że w czasie naszej pracy w zarządzie, Grupa Twórców „MY” otrzymała medal Zasłużony dla Miasta i Gminy.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia Galerii.


W SZNURKOWYM ŚWIECIE | BARBARA SKRZYPIEC / Wystawa prac wykonanych w technice makramy // Sułkowice-Bolęcina

Do 30 listopada 2021 r. w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie prezentowana będzie wystawa prac Barbary Skrzypiec wykonanych w technice makramy.
BARBARA SKRZYPIEC – mieszkanka Sułkowic-Bolęciny. Hobbistycznie wykonuje makramy. Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł która powróciła do łask. Techniką makramy można wyplatać wiele rzeczy, poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, łapacze snów itp.

Makrama – początkowo stosowano ją do ozdoby kosztownych szat, a z biegiem czasu wykorzystywano do tworzenia różnego rodzaju dodatków do wnętrz. Technika ta polega na ręcznym zaplataniu sznurków w często bardzo skomplikowane wzory. Makrama wymaga znajomości wzorów i zręczności w zaplataniu dekoracyjnych splotów. Obecnie przeżywa swój renesans i stanowi swoisty łącznik z dawnymi tradycjami rękodzieła. Makramowe dekoracje zdobią wiele współczesnych wnętrz w formie dekoracji ściennych.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Szczegółowe informacje:
Świetlica CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie
bolecina@kultura.andrychow.eu
Telefon: 33 870 13 64


WYSTAWA MALARSTWA | TAM GDZIE OKO (NIE) SIĘGA – ALEKSANDRA KRZEMIEŃ // Inwałd

Do 10 grudnia 2021 r. w WDK w Inwałdzie prezentowane będzie malarstwo autorstwa Aleksandry Krzemień.

Od zawsze interesowałam się nauką, a zwłaszcza astronomią, podobnie jak zawsze lubiłam rysować. Od dziecka, przez wiele lat, uczestniczyłam w zajęciach plastycznych prowadzonych w mojej rodzinnej miejscowości (Inwałd) przez artystkę Anetę Lachendro. W wieku 14 lat zaczęłam prowadzić regularne obserwacje astronomiczne zapisywane w notatniku, wtedy wykonałam swoje pierwsze szkice astronomiczne. W tym czasie zarejestrowałam się na serwisie forumastronomiczne.pl, gdzie stale się udzielam, głównie poprzez publikowanie owoców swoich obserwacji.
Od kilku lat łączę oba zainteresowania, malując różne kosmiczne obiekty – czasem bardziej realistycznie, a czasem oddając się swoim odczuciom i emocjom. Jednocześnie studiuję fizykę techniczną na AGH, a w ramach koła naukowego „Bozon” prowadzę czasem wykłady, dotyczące astronomii i amatorskich obserwacji nieba. /Aleksandra Krzemień/

Szczegółowe informacje:
Wiejski Dom Kultury w Inwałdzie
inwald@kultura.andrychow.eu
Telefon: 33 432 26 12


W KOLORACH… / Wystawa prac wychowanków OPP w Andrychowie // Targanice

Do 31 grudnia 2021 r. w WDK w Targanicach prezentowana będzie Wystawa prac, pt. “W kolorach…” – autorami prac są wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie. Ekspozycja przedstawia różnorodne oblicza przyrody. Niezwykłe obrazy natury są wytworem wyobraźni uczestników zajęć.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki!

Szczegółowe informacje:
Wiejski Dom Kultury w Targanicach
targanice@kultura.andrychow.eu
Telefon: 33 875 12 25


TO I OWO O JESIENI | Wystawa rysunku i malarstwa wychowanków OPP w Andrychowie // Sułkowice-Łęg


Do 31 grudnia 2021 r. w WDK w Sułkowicach-Łęgu prezentowana będzie Wystawa, pt. „To i owo o jesieni” – to zjawiskowe prace rysunkowe i malarskie wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie.

Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki!

Szczegółowe informacje:
Wiejski Dom Kultury w Sułkowicach-Łęgu
sulkowice@kultura.andrychow.eu
Telefon: 33 875 27 45

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content