Zapraszamy na KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH „In te, Domine speravi • W Tobie, Panie, pokładam nadzieję”

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie wraz z Parafią pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie zapraszają na KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH „In te, Domine speravi • W Tobie, Panie, pokładam nadzieję”. Koncert odbędzie się 26 marca 2023 r. (niedziela) o godz. 15:00 w Kościele pw. św. Stanisława BM w Andrychowie. Wstęp wolny.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wystąpią:

Chór VOX ALTISONO z Osielca pod dyrekcją dr Kseni Miśkiewicz.

Fot.: Archiwum artystów

Chór VOX ALTISONO powstał w listopadzie 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, początkowo jako chór mieszany. Obecnie jest chórem żeńskim, który od 2011 r. prowadzi dr Ksenia Miśkiewicz. Aktualnie chór działa jako stowarzyszenie, a jego prezesem jest Iwona Bednarczyk. Prezentowany przez chór repertuar jest bardzo różnorodny – od muzyki sakralnej i świeckiej różnych stylów i epok, od średniowiecza do współczesności, poprzez muzykę kompozytorów polskich i zagranicznych, aż do utworów muzyki ludowej i rozrywkowej. Od chwili powstania, chór wzbogaca swymi występami uroczystości państwowe, uroczystości kościelne oraz imprezy kulturalne na terenie gminy, powiatu i poza nimi. W 2015 r. grupa wystąpiła na Węgrzech w mieście Szolnok, uświetniając swoim występem obchody Dni Kultury Polskiej. W tym samym roku, chór reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Wildschönau w Austrii, a rok później zdobył II miejsce na V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej o „Srebrną wstęgę Solczy” na Litwie.
W 2018 r. grupa wystąpiła w Toskanii, uczestnicząc w 10. edycji Toscana International Festival of Choirs and Orchestras. Głównymi celami tej niezwykłej muzycznej przygody były promocja poszczególnych regionów i krajów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami.
Chór jest laureatem wielu prestiżowych nagród, z których najcenniejsze to:
I miejsce podczas Festiwalu Pieśni Maryjnych „Ave Maryja” w Osielcu (maj 2010)
Nagroda Grand Prix na Festiwalu Pieśni Maryjnych „Ave Maryja” w Osielcu (maj 2011)
III miejsce w VII Nowohuckim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Krakowie (styczeń 2014)
Srebrna Nuta w XVI Ogólnopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach (maj 2014)
I miejsce na X Festiwalu Pieśni Maryjnych w Osielcu (maj 2014)
Złoty Dyplom na III Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek (styczeń 2016)
Srebrny Dyplom na międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Krakowie (grudzień 2017)
I miejsce na XVII Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej, Kolęd i Pastorałek (styczeń 2018)


KAMERALNY CHÓR PROWINCJONALNY z Wieprza pod dyrekcją Jolanty Wąs.

Fot.: Archiwum artystów

KAMERALNY CHÓR PROWINCJONALNY powstał w 2010 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wieprzu, a jego założycielem i dyrygentem jest Jolanta Wąs – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. W swoim repertuarze grupa posiada głównie utwory sakralne. Chór działa prężnie, występując w konkursach, przeglądach i na festiwalach. Jest znany i doceniany.
KAMERALNY CHÓR PROWINCJONALNY może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami, a są to m.in.:
I miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu
Grand Prix w Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłowach
Grand Prix w 69. Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Świętym Krzyżu…
… i wiele, wiele innych.


Chór ZASOLNICA z Porąbki pod dyrekcją Barbary Gacek.

Chór ZASOLNICA został założony w 2002 r. w Porąbce przez Krzysztofa Martyniaka (absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach), który prowadził go jako dyrygent aż do 2015 r. Nazwa ZASOLNICA pochodzi od zalesionego stoku górskiego w Porąbce. Obecnie chórem kieruje Barbara Gacek – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – Prowadzenie zespołów wokalnych (pod kierunkiem dr hab. Aleksandry Zeman, prof. UŚ). Chór tworzą ludzie z pasją, oddani wspólnemu muzykowaniu, w różnym wieku i różnych profesji. Od 2020 r. z zespołem współpracuje Adrianna Walusiak (również absolwentka Uniwersytetu Śląskiego), pełniąc rolę akompaniatora. Przez 20 lat działalności w repertuarze chóru znalazło się kilkadziesiąt pieśni, zarówno sakralnych, jak i świeckich, a od niedawna także rozrywkowych. Są to utwory 4-głosowe w opracowaniach wielu znakomitych kompozytorów, jak również pierwszego dyrygenta i założyciela chóru – Krzysztofa Martyniaka. Grupa ma na swoim koncie wiele koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą (Czechy, Węgry, Austria). Obecnie funkcję prezesa chóru pełni Maria Fenik-Grabska, czynnie śpiewająca w zespole.


Chór CHORUS SANCTI MATHIAS z Parafii pw. św. Macieja w Andrychowie pod dyrekcją Piotra Kosałki.

Fot.: Archiwum artystów

Czterogłosowy chór mieszany CHORUS SANCTI MATHIAS prowadzony aktualnie przez organistę Piotra Kosałkę, powstał w 2006 r. przy Parafii pw. św. Macieja w Andrychowie. Chór uczestniczy we wszystkich uroczystościach parafialnych, takich jak: Wielki Post, Wielkanoc, Boże Ciało, odpust parafialny św. Macieja i inne, zapewniając tym wydarzeniom piękną oprawę chóralną.


PARAFIALNA GRUPA MUZYCZNA działająca przy Parafii pw. św. Stanisława BM w Andrychowie pod kierownictwem Joanny Wądrzyk i Sławomira Piekarskiego.

Fot.: Archiwum artystów

PARAFIALNEJ GRUPIE MUZYCZNEJ od lat patronuje Święta Cecylia. Podczas obchodzonego niedawno jubileuszu, nadarzyła się okazja, by zweryfikować, jak bardzo śpiew może budować życie duchowe, jak bardzo sprzyja też budowaniu relacji nie tylko z Bogiem, ale i z drugim człowiekiem. To także kształtowanie wrażliwości na piękno. (…) Zespół to także życie wspólnotowe. Cotygodniowe spotkania rozpoczynają się i kończą modlitwą, czasami adoracją. To czas nie tylko śpiewu, ale też rozmów. Najważniejsze jednak jest to, że zawsze można tu przyjść, nawet jeśli długo kogoś nie było i każdy czuje się częścią wspólnoty. Nikt nikogo nie przesłuchuje ze śpiewu, bo ważne jest, by modlić się śpiewem, by śpiewać sercem. Nie jest to zamknięta grupa, nie ma żadnej hierarchii. Można też liczyć na szczerość – choć nie zawsze wszyscy się ze sobą zgadzają, starają się być autentyczni, a najważniejsze jest BY WIELBIĆ! Nikt nie jest wykluczony.
Opiekę nad grupą sprawują kolejni diakoni. Na przestrzeni lat grupa występowała głównie w Kościele pw. św. Stanisława BM w Andrychowie, jednakże z zaangażowaniem duchowym i muzycznym odwiedziła również wadowickie kościół i więzienie oraz bulowicki DPS. PARAFIALNA GRUPA MUZYCZNA zaprasza do siebie każdego, kto chce się modlić śpiewem.


Zapraszamy!

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content