Zapraszamy do sułkowickiego Domu Kultury na „Cieniowanki”, czyli cieniowe opowieści z Sułkowic!

Czy chcecie poznać legendę o kocie Rademenesie i powstaniu Sułkowic? Albo usłyszeć opowieść o ocaleniu mieszkańców naszej miejscowości przed strasznym potworem Depresją? I skąd się wzięły nazwy Dzielec i Łęg, i jak to się stało, że w tej historii maczał swe pazury smok o imieniu Reks? Zapraszamy na widowisko cieniowe w oknach WDK w Sułkowicach-Łęgu – 13 listopada 2022 r. o godz. 18:00 – gdzie będziecie mogli zobaczyć i usłyszeć niesamowite legendy i opowieści, przygotowane przez sułkowickie rodziny...

To nie pierwszy raz, kiedy artyści z Teatru Figur Kraków tworzą teatr w miejscach nieoczywistych i z udziałem mieszkańców. Teatr cieni robili już w oknach tramwaju, w zabytkowych oknach kamienic, dworków, bloków, nowoczesnych budynków… a w miniony poniedziałek (7 listopada) także w oknach WDK w Zagórniku! Tym razem zaprosili rodziny z Sułkowic do udziału w weekendowych warsztatach teatru cieni we własnych domach oraz w sułkowickim Domu Kultury (warsztaty odbywały się w dniach 21 – 23 października br).
Pod okiem fachowców sułkowickie rodziny zaprojektowały etiudy cieniowe, wykonały makiety i lalki. Poznały też tajniki animacji i sposoby pracy ze światłem w teatrze cieni. Efektem pracy warsztatowej będzie pokaz cieniowy w oknach WDK w Sułkowicach-Łęgu!
Publiczność będzie brała udział w wydarzeniu na zewnątrz budynku, po pokazie odbędzie się bankiet popremierowy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich – małych i dużych, babcie, wujków, sąsiadów, koleżanki… – amatorów twórczego spędzania czasu, legend i tajemniczych opowieści oraz ciastek.

  • Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  • Partnerami projektu są: Fundacja Pro Futuro, Małopolski Instytut Teatralny, WDK w Sułkowicach-Łęgu – CKiW w Andrychowie.
  • Wstęp wolny. Zapraszamy.
  • Szczegółowe informacje: WDK w Sułkowicach-Łęgu, ul. Beskidzka 124 a/2, tel. 33 875 27 45, e-mail: sulkowice@kultura.andrychow.eu

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content