Z okazji Dnia Dziecka CKiW w Andrychowie zaprosiło najmłodszych na spektakle!

Ależ się u nas działo w czerwcu! W końcu spotkaliśmy się z Wami w realu – i to kilka razy! Z okazji Dnia Dziecka zaprosiliśmy do naszych placówek wiejskich dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z Gminy Andrychów.

Wcześniej pisaliśmy już o niespodziance teatralnej dla uczniów z inwałdzkiej szkoły: spektakle „Głębia” i „Trzepot” w wykonaniu Teatrzyku Dziecięcego Debiucik oraz Teatru Bezimienni w WDK w Inwałdzie. Czytaj więcej…

Z kolei uczniom z innych czterech sołectw naszej gminy zaproponowaliśmy zaskakujący i pełen humoru spektakl w wykonaniu aktorów Studia YAPA, pt. „Bajka o rybaku i…”. Sztukę obejrzało w sumie 350 młodych widzów!

8 czerwca – dzięki uprzejmości OSP w Rzykach (udostępnienie sali), dzieci z tutejszej szkoły mogły obejrzeć spektakl w nieco większym gronie, za co bardzo dziękujemy Zarządowi OSP. 15 czerwca spotkaliśmy się dwa razy – w WDK w Sułkowicach-Łęgu i w WDK w Targanicach – na ten przepełniony humorem spektakl przybyli uczniowie z lokalnych ZSS, natomiast 18 czerwca – na placu przy OSP w Sułkowicach-Bolęcinie (tutaj również serdecznie dziękujemy Zarządowi OSP za możliwość wykorzystania placu) z teatralnej atrakcji skorzystały dzieci z miejscowych placówek oświatowych.

Milusińscy na chwilę zagościli w świecie znanej i lubianej baśni „O Rybaku i złotej rybce”. Publiczność w każdym z miejsc wspaniale włączała się w prezentowane widowisko. Było sporo śmiechu, ale i ważny przekaz… Aktorzy Studia YAPA, poprzez przeniesienie bohaterów do czasów współczesnych, pokazują i uwypuklają wady konsumpcyjnego podejścia do życia. Jak podsumowuje Katarzyna Szybisty – autorka scenariusza oraz aktorka Studia Yapa – „Zwracamy uwagę młodego widza na częsty, niekiedy negatywny wpływ telewizji, internetu. Staramy się pokazać młodym widzom, że nie trzeba mieć wszystkiego, co jest w danym momencie na topie, aby być fajnym i lubianym. A czas spędzony przed telewizorem i przy grach komputerowych jest często czasem straconym…”. Dziękujemy!

Obsada: Katarzyna Szybisty, Paweł Szybisty | Scenariusz: Katarzyna Szybisty.

Zobaczcie Galerię!

Organizator: CKiW w Andrychowie | Świetlica w Rzykach / Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie / WDK w Sułkowicach-Łęgu / WDK w Targanicach. Partnerzy: OSP w Rzykach, OSP w Sułkowicach-Bolęcinie.

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content