Z ekologią za pan brat… Za nami wakacyjne warsztaty w MDK w Andrychowie [fotorelacja]

Początkiem sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbywały się „Wakacje z Coolturą..." – „Coś z niczego... czyli eko-warsztaty z tego, co poszło na straty”. Z tej wakacyjnej oferty skorzystało 29 uczestników w wieku 7 – 12 lat. Jak było? Jednym słowem – wspaniale!

A szczegóły przekazują instruktorzy z andrychowskiego Domu Kultury:

Ach, jak ten czas szybko leci… W mgnieniu oka minął nam niesamowity, zabawny i pełen wrażeń czas spędzony z naszymi najmłodszymi odbiorcami kultury. W murach Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie od pierwszego sierpnia było gwarno, radośnie, edukacyjnie i sportowo 🙂 Już na samym początku artykułu chcemy podziękować naszym sponsorom, firmom: Axpal Sp. z o.o. oraz Wosana S.A., które wsparły nas przekąskami i napojami, a którymi my – gospodarze „Wakacji z Coolturą…”, mogliśmy obdarować naszych milusińskich 🙂

Tegoroczne warsztaty odbyły się w dniach od 1 do 5 sierpnia pod hasłem „Coś z niczego… czyli eko warsztaty z tego, co poszło na straty”. Były to zarówno zajęcia w duchu ekologicznym, zabaw sportowych, jak również wyjazdy na warsztaty tematyczne.

Pierwszego dnia celem proponowanych zajęć było uwrażliwienie naszych pociech na istotny dla naszej planety problem związany m.in. z rosnącą ilością zużytych tworzyw sztucznych i dbałość o coraz bardziej zaśmieconą, dewastowaną przyrodę. Uczestnicy naszych „Wakacji z Coolturą…” wykonywali MINIONKI, wykorzystując butelki PET. Świetna zabawa towarzyszyła również przy rozwiązywaniu quizów tematycznych oraz przy zabawach ruchowych w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

Wtorek… Przejazd do Brennej minął szybko i bardzo miło. W „Koziej Zagrodzie” góralskim „Hej!” powitał nas Pan Rafał, a następnie oprowadził po obiekcie. Kolejno wzięliśmy udział w warsztatach obróbki wełny – ten punkt programu był „strzałem w dziesiątkę”. Karmienie i czesanie kóz również wszystkich nas urzekło – choć na chwilę staliśmy się opiekunami tych uroczych zwierząt.

Kolejny dzień minął malowniczo. Rozpoczęliśmy go od malowania eko toreb – nawiązując do tygodniowego tematu – i tu obudziła się w nas dusza artysty 🙂 Następnie, wykorzystując wytłaczankę po jajkach, nasi mali artyści stworzyli piękne kwiaty na tekturce.

W czwartkowy upalny poranek wyruszyliśmy w iście bajkową podróż. „Bajka Pana Kleksa” w Katowicach okazała się magicznym miejscem… Doktor Paj-Chi-Wo oraz Wielki Elektronik zabrali dzieci w naukową podróż. Uczestnicy mogli poznać dokładnie Pana Kleksa oraz jego przygodę, zwiedzając krainę Szpaka Mateusza, Królestwo Bajdocji, Planetę fantazji, Abecje, Psi raj. Ostatnim punktem zwiedzania było złomowisko robotów, w którym wysłuchaliśmy lekcji o dbaniu o naszą planetę. Finałowym punktem wycieczki były „wybuchowe” warsztaty chemiczne.

W piątek również nie było czasu na nudę! Mimo że w ostatniej chwili nastąpiła nieoczekiwana zmiana programu dnia, nasze instruktorki, jak za dotknięciem magicznej różdżki, wyczarowały dwugodzinną zabawę w Parku Rozrywki Fantazja 🙂 Po szalonych figlach zjedliśmy pizzę i po raz ostatni bawiliśmy się wspólnie na sali MDK w Andrychowie. Były tańce, „hulańce” i „skakańce” 😀 Na zakończenie akcji „Wakacje z Coolturą…” wręczyliśmy prezenty naszym pociechom.

To był udany tydzień! Uśmiechy na twarzach uczestników były tego najlepszym dowodem! Dziękujemy Wam za miło spędzony czas i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content