XXV Wieczór Austriacki – Wielka Gala Wiedeńska: Trzech Tenorów i Diva

W niedzielny wieczór, 9. lutego 2020 r., organizatorzy: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie i MMA Lidia Targowska zaprosili mieszkańców Andrychowa na XXV edycję imprezy: Wieczór Austriacki. Tym razem na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentowała się grupa tenorowa THREE TENOR’S, której asystowała ROYAL ORCHESTRA pod dyr. maestro Oleksandra Dragana, oraz obdarzona sopranem lirycznym koloraturowym, solistka Opery Lwowskiej – IRINA LANOVA.
Grupa tenorowa Three Tenor’s złożona jest z solistów Opery Lwowskiej współpracujących z Narodową Operą w Kijowie, Pradze, Wiedniu oraz Berlinie. Publiczność wysłuchała popularnych, światowych przebojów, arii operowych i operetkowych, a także fragmentów musicali i muzyki filmowej.
Igor Kuzmych – tenor, Olek Lanovyi – tenor, Mykola Kuzmych – tenor wraz z Iriną Lanovą – sopran, oprócz niezwykłych zdolności wokalnych mogą pochwalić się świetnym kontaktem z publicznością. Od wielu lat Wieczory Austriackie cieszą się w naszym mieście niesłabnącą popularnością. Sala i balkon Miejskiego Domu Kultury wypełniły się gośćmi, którzy wiernie uczestniczą w tym cyklicznym wydarzeniu.
Andrychowska publiczność kolejny raz gościła w naszym mieście artystów ze Lwowa, którzy udowodnili, że oprócz umiejętności wokalnych mają również talent kabaretowy! Zmienia się świat, zmienia się również charakter imprez kulturalnych w naszym mieście. Na scenie, oprócz dźwięków instrumentów klasycznych pojawiły się również dźwięki syntezatora (!) udowadniając, że śpiew klasyczny może pięknie współbrzmieć w oprawie audio z naszej epoki. Lekkość prowadzenia muzycznego dialogu, żarty płynące ze sceny, ciekawa scenografia oraz repertuar sprawiły, że koncert zyskał na atrakcyjności. Nic więc dziwnego, że występom towarzyszyły na zmianę salwy śmiechu, wzruszenia i gorących oklasków, zakończone owacjami na stojąco! Warto dodać, że tego wieczoru na scenie zaprezentowała się również urocza tancerka z okolic Andrychowa, ale to temat na odrębny artykuł 🙂
Tradycyjnie, w przerwie koncertu odbyły się degustacje sernika wiedeńskiego, kawy, herbaty i wina musującego. Głównym Sponsorem Wieczoru był ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie
Sponsorami Wieczoru byli:
Piekarnia-Cukiernia Bronowscy Czernichów
Całodobowa Stacja Paliw w Andrychowie – Inż. Wit Ziółkowski
Zespół Radców Prawnych „Jurysta” Sp. k. J. Trojak i Wspólnicy
Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZAN
Restauracja ADRIA Zobaczcie jak było!

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content