XV MIĘDZYBIBLIOTECZNY KONKURS PLASTYCZNY PT.: „PUDEŁKO ZWANE WYOBRAŹNIĄ”. Zapraszamy do udziału!

ZSS w Targanicach im. Jana Pawła II oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszają do udziału w XV Międzybibliotecznym Konkursie Plastycznym pt.: „Pudełko zwane wyobraźnią”.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Pudełko zwane wyobraźnią”. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej Fantastyką (jako gatunkiem literackim, a także filmowym bądź komiksowym; fantastyka polega na kreowaniu świata przedstawionego, który w całości – lub w części – różni się od rzeczywistości). Celami konkursu są, m.in.: wspomaganie edukacji czytelniczej i literackiej; rozwijanie umiejętności manualnych; rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży; pielęgnowanie literackiego dziedzictwa w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 2021 – Rokiem Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie; zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania książek.

Prace plastyczne na kartce formatu A3 wraz z wypełnionymi kartami zgłoszeń należy złożyć do 30 listopada 2021 r. w bibliotece szkolnej ZSS w Targanicach.

Regulamin Konkursu oraz Karty zgłoszeń do pobrania:

Kontakt z Organizatorem (ZSS w Targanicach): dorotamar0@op.pl / tel. 33 875 12 24.

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content