XV Gminny Konkurs Recytatorski SZELKI – HUMOR W LITERATURZE. Zapraszamy do udziału!

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie | Świetlica CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie zapraszają dzieci z klas „0” oraz uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z Gminy Andrychów – którzy interesują się literaturą humorystyczną, kabaretem, skeczem i monologiem kabaretowym jako formą wypowiedzi scenicznej – do udziału w 15. już edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Szelki – humor w literaturze”.

Część konkursowa odbędzie się 17 maja 2022 r. (wtorek) w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie. Uczestnicy Konkursu oceniani będą przez Jury w czterech grupach wiekowych: I grupa – dzieci z klas „0”, II grupa – uczniowie klas I-III SP, III grupa – uczniowie klas IV-VI SP, IV grupa – uczniowie klas VII-VIII SP. Jury przyzna nagrody i wyróżnienia dla najlepszych recytatorów w każdej grupie wiekowej.

Celami Konkursu są, m.in.: popularyzacja kultury i piękna żywego słowa, stwarzanie możliwości rozwoju kulturalnego, doskonalenie warsztatu recytatorskiego uczestników, rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz popularyzacja humorystycznej twórczości poetyckiej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja 2022 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu:

Formularz zgłoszeniowy:

Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne także w placówkach CKiW w Andrychowie oraz w Sekretariacie CKiW w Andrychowie (w godzinach otwarcia).


Szczegółowe informacje: Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie, ul. Racławicka 123/1, tel.: 33 870 13 64 lub 518 599 869, e-mail: bolecina@kultura.andrychow.eu

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content