X Konkurs Bukietów Zielnych w Hotel&SPA Czarny Groń

Najświeższe wieści ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie...

Minęły dwa, ciągnące się długo lata, w których bardzo często słyszeliśmy złowrogie słowo pandemia… Na szczęście sytuacja epidemiologiczna pozwala już na organizowanie spotkań w większym gronie. Po dwóch konkursach bukietów zielnych, które realizowano Online – Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie powróciło do realizacji spotkań konkursowych w przepięknym miejscu i górskiej scenerii Hotelu&SPA Czarny Groń w Rzykach Praciakach. Gdzie jak gdzie, ale właśnie tam panujący mikroklimat oraz szczególne piękno okolicy pozwalają cieszyć się obcowaniem z przyrodą i wielobarwnymi – przepięknymi 42 bukietami stworzonymi z polnych i ogrodowych kwiatów.

Gdyby szukać analogii społeczeństwa w świecie przyrody można śmiało porównać je do łąki. Sami powiedzcie. Znajdziemy na niej trawę, piękne kwiaty, chwasty… na każdym małym skrawku ziemi odbywa się odwieczne przedstawienie życia. Kolejne pokolenia rozwijają się i przemijają. Najpiękniejszych kwiatów nie ma zbyt wiele. Wybijają się ku słońcu ciesząc nasze oczy. W większości – każdą łąkę wypełniaja źdźbła trawy, wśród których pojawiają się chwasty. Zły ogrodnik stara się zasiać łąkę jednorodnym gatunkiem traw – przewidywalnym, odpornym, obojętnym na zmianę warunków atmosferycznych, przycinając je co chwilę bezlitośnie do jednakowej wysokości. Dobry ogrodnik dobrze wie, że prawdziwe piękno i właściwy rozwój nie polega na takich działaniach. Bioróżnorodność jest przecież podstawową i odwieczną cechą natury, wielość gatunków i ekosystemów sprawia że środowisko przyrodnicze jest stabilniejsze, szybciej reaguje na zmiany, lepiej funkcjonuje. Bogactwo i różnorodność życia na niewielkim skrawku ziemi udowadnia nam, że siła przyrody i przetrwanie życia wiąże się ze współdziałaniem i współistnieniem.

Prawie 300 fotografii znajdziecie w reportażu dostępnym na stronie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie ===> TUTAJ


Prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia / 14 sierpnia 2022 r. / źródło: SGW w Andrychowie:

źródło: SGW w Andrychowie

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content