WYNIKI XIV Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Szelki – humor w literaturze” w wersji on-line!

Za nami 14. edycja kultowego konkursu Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie, którego głównymi celami są: popularyzacja kultury i piękna żywego słowa, stwarzanie możliwości rozwoju kulturalnego, doskonalenie warsztatu recytatorskiego uczestników, rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz popularyzacja humorystycznej twórczości poetyckiej. Już po raz drugi konkurs odbył się w formule on-line. W tegorocznych „Szelkach” wzięło udział 48 uczestników z terenu gminy Andrychów. Rywalizowali oni w czterech grupach wiekowych (I gr. – 7 zgłoszeń, II gr. – 26 zgłoszeń, III gr. – 11 zgłoszeń, IV gr. – 4 zgłoszenia).

Przesłuchanie nagrań konkursowych odbyło się 20 maja 2021 roku w WDK w Zagórniku. Jury – w składzie: Ewa Walczak (przewodnicząca), Kinga Rusinek oraz Lucyna Migdałek – oceniało dostosowanie repertuaru do wieku i predyspozycji wykonawcy, interpretację prezentowanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja konkursowa, po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji uczestników, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I GRUPA WIEKOWA (dzieci z klas „0”)
I MIEJSCE
Emilia Guzdek z Sułkowic
Kinga Żabińska z Andrychowa / Przedszkole im. Jana Pawła II w Andrychowie
II MIEJSCE
Iga Chmiel z Sułkowic-Bolęciny
III MIEJSCE
Aleksandra Rusinek z Targanic
WYRÓŻNIENIA: Amelia Gibas z Sułkowic-Bolęciny, Kuba Ptasznik z Andrychowa, Kacper Rokowski z Inwałdu

II GRUPA WIEKOWA (uczniowie klas I – III SP)
I MIEJSCE
Julia Guzdek z Sułkowic
Hanna Żydek z Targanic
II MIEJSCE
Wiktoria Bizoń z Sułkowic-Bolęciny
Nina Bystrzycka z Andrychowa
Eliza Chmiel z Sułkowic-Bolęciny
Maja Wróbel z Andrychowa
III MIEJSCE
Emilia Drabczyk z Inwałdu
Hanna Kopytko z Andrychowa / ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
Ada Pawlik z Sułkowic
WYRÓŻNIENIA: Adam Bizoń z Sułkowic, Kacper Fraś z Andrychowa, Gabriela Młocek z Rzyk, Emilia Rajda z Andrychowa, Łukasz Talar z Andrychowa

III GRUPA WIEKOWA (uczniowie klas IV – VI SP)
I MIEJSCE
Martyna Gawron z Andrychowa / SP nr 4 w Andrychowie
II MIEJSCE
Karol Cibor z Sułkowic-Bolęciny / ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
Antoni Małysa z Andrychowa
III MIEJSCE
Patrycja Chmiel z Sułkowic-Bolęciny / ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
Maja Matusiak z Andrychowa / SP nr 5 w Andrychowie
Lena Weiss z Sułkowic-Bolęciny
WYRÓŻNIENIE: Monika Pająk z Sułkowic-Bolęciny

IV GRUPA WIEKOWA (uczniowie klas VII – VIII SP)
WYRÓŻNIENIE: Nadia Paciorek z Andrychowa

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie! Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY! Życzymy Wam wielu sukcesów i przede wszystkim – niech dobry humor Was nie opuszcza!

Kanał YouTube Kultura Andrychów: polecamy film, który zawiera zwycięskie prezentacje konkursowe (laureatów I, II i III miejsc w poszczególnych grupach wiekowych).


JURY:
Ewa Walczak (przewodnicząca Jury) – ukończyła Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe w Gliwicach, uzyskując dyplom aktora scen muzycznych. Jest też absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Była aktorką w teatrze „Prowincja”. Aktualnie jest nauczycielem muzyki i edukacji przedszkolnej w ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie. Tam również prowadzi Szkolne Koło Teatralne „Klakier”. Ponadto współpracuje – jako solistka – z MOD „Andropol” Andrychów oraz śpiewa w zespole BawiTo.
Lucyna Migdałek – instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku
w Andrychowie, wieloletni kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Sułkowicach-Łęgu, opiekun grup teatralnych, tanecznych i muzycznych działających w WDK Sułkowicach-Łęgu.
Kinga Rusinek – absolwentka Zarządzania w sektorze publicznym i pozarządowym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, uczestniczka grupy teatralnej „JAKA?”, instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, instruktor Wiejskiego Domu Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku.


Organizator: CKiW w Andrychowie / Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie
Patronat medialny: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content