WYNIKI XIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Szelki – humor w literaturze” w wersji on-line

XIII Gminny Konkurs Recytatorski „Szelki – humor w literaturze” odbył się z sukcesem pomimo nowej sytuacji. Aż siedemdziesięcioro młodych recytatorów z poczuciem humoru wzięło udział w konkursie!

„Szelki…” to flagowy konkurs Świetlicy w Sułkowicach-Bolęcinie, placówki CKiW w Andrychowie. Nowa formuła konkursu (on-line) wymagała od uczestników zaprezentowania się nie na scenie, jak dotychczas, a w oku kamery… i świetnie im to wyszło! W nadesłanych nagraniach wideo przedstawiali jeden wiersz lub fragment utworu literackiego o zabarwieniu humorystycznym. W tej edycji wzięło udział aż 70 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Andrychów. Rywalizowali oni w trzech grupach wiekowych. Podstawowymi celami konkursu były, m. in.: popularyzacja kultury i piękna żywego słowa, stwarzanie możliwości rozwoju kulturalnego oraz kształtowanie wrażliwości i umiejętności wypowiedzi artystycznej.

16 czerwca 2020 r. Jury – w składzie: Katarzyna Mikurda (przewodnicząca), Lucyna Migdałek oraz Kinga Rusinek – dokonało oceny przesłanych prezentacji i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I GRUPA WIEKOWA (UCZNIOWIE KLAS I – III SP):
I MIEJSCE:
Aleksandra Stopyra z Andrychowa
II MIEJSCE:
Karolina Wawrzeszkiewicz z Sułkowic
Weronika Smaza z Targanic
Kacper Fraś z Andrychowa
III MIEJSCE:
Ignacy Weiss z Sułkowic
Jagoda Syty z Sułkowic
Lena Bizoń z Targanic
WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Czapla z Andrychowa, Radosław Pabiś z Zagórnika, Helena Króliczek z Andrychowa, Oskar Rokowski z Inwałdu, Karolina Szczur z Sułkowic

II GRUPA WIEKOWA (UCZNIOWIE KLAS IV – VI SP):
I MIEJSCE:
Karol Cibor z Sułkowic
II MIEJSCE:
Antoni Małysa z Andrychowa
III MIEJSCE:
Kaja Homel z Targanic
Zofia Pałosz z Andrychowa
WYRÓŻNIENIE: Miłosz Suliga z Zagórnika, Anna Łysoń z Targanic

III GRUPA WIEKOWA (UCZNIOWIE KLAS VII – VIII SP):
WYRÓŻNIENIE: Mateusz Szwed z Zagórnika, Aleksandra Rusinek z Roczyn

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Życzymy Wam wielu sukcesów i przede wszystkim – niech dobry humor Was nie opuszcza!
Dzięki hojności OSP w Sułkowicach-Bolęcinie laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dziękujemy!
W kwestii wręczenia nagród Organizator skontaktuje się z każdym z laureatów konkursu telefonicznie.

Jury Konkursu:
Katarzyna Mikurda (przewodnicząca) – absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznej SPOT Szkoły Aktorsko-Telewizyjnej, założycielka krakowskiego teatru „Pozytywka” realizującego spektakle dla dzieci i młodzieży, instruktor teatralny, animator kultury w Klubie Osiedlowym ASM w Andrychowie.
Lucyna Migdałek – instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, wieloletni kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Sułkowicach-Łęgu, opiekun grup teatralnych, tanecznych i muzycznych działających w WDK w Sułkowicach-Łęgu.
Kinga Rusinek – absolwentka Zarządzania w sektorze publicznym i pozarządowym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, uczestniczka grupy teatralnej „JAKA?”, instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, opiekun grupy wokalno-teatralnej oraz instruktor w Wiejskim Domu Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku.

Prezentacje laureatów konkursu opublikowane są na kanale YouTube Kultura Andrychów:
I grupa wiekowa:


II grupa wiekowa:


III grupa wiekowa:

Organizator: CKiW w Andrychowie
Patronat Medialny: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content