Wszystko, co dobre, szybko się kończy… „Wakacje z Coolturą” za nami [fotorelacja]

Za nami Wakacje z Coolturą z MDK w Andrychowie | „Zmalujmy coś razem”, czyli pięciodniowe warsztaty dla dzieci w wieku 7-11 lat organizowane w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie w dniach 7-11 sierpnia br. W tym roku w akcji wzięło udział 28 dzieci. Jak było? Zobaczcie sami!

Szczegóły przekazują instruktorki z Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie:

W pierwszym dniu (poniedziałek) w ruch poszły pędzle, farby, barwniki do tkanin, foremki do ciastek oraz nieograniczona dziecięca wyobraźnia. Wszystko to pozwoliło na stworzenie indywidualnej, niepowtarzalnej koszulki (T-shirt) przez każdego z uczestników zajęć. Śmiechu i wrzawy było co niemiara. Po skończonych zajęciach artystycznych, przyszedł czas na zabawy ruchowe i zręcznościowe. Nasi podopieczni musieli wykazać się umiejętnością koordynacji własnego ciała, a także pracy w zespole.

We wtorek wyruszyliśmy „wesołym autobusem” do FUNZEUM w Gliwicach – muzeum światła i koloru. Dzieci oraz instruktorki miały okazję poznać genezę poszczególnych kolorów, uzyskać odpowiedź na pytanie „Dlaczego tęcza ma 7 kolorów, a nie 8?” oraz poznać zasadę działania pryzmatu. Uczestnicy poznali także zapachy poszczególnych kolorów na zasadzie skojarzeń (z czym dany kolor się kojarzy). Dzieciaki miały również możliwość „zaświecić” w różnych odcieniach neonów oraz poznać zasadę postrzegania świata w okularach 3D.
Po zajęciach edukacyjnych był czas na zabawę i rozrywkę. Sala zabaw w muzeum w pełni należała do „naszych” dzieci. 🙂

W trzecim dniu warsztatów instruktorki dowiedziały się, jakimi superbohaterami chcieliby zostać uczestnicy zajęć. Każde dziecko miało za zadanie narysować postać, w którą chciałoby się wcielić w przyszłości. To zadanie było o tyle utrudnione, że było poniekąd nawiązaniem do dnia poprzedniego i każdy z bohaterów, musiał być wykonany w danym kolorze podstawowym, a towarzyszące mu inne kolory musiały być z nim związane. Po skończeniu projektów, prace zostały zebrane przez instruktorki i przekazane do pracowni, w której powstały spersonalizowane kubeczki, które ostatniego dnia „Wakacji z Coolturą” trafiły do dzieci. Oczywiście były również gry i zabawy ruchowe.

Czwartek był dniem chyba najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich. „Wesołym autobusem” pojechaliśmy w podróż do najbardziej kolorowego i ukwieconego parku rozrywki dla dzieci, czyli RABKOLANDU w Rabce-Zdroju. Dzieci wzięły udział w warsztatach „Krucabomba”, czyli zajęciach majsterkowania, podczas których każdy z uczestników – za pomocą drewnianych elementów, śrubek oraz śrubokrętów – stworzył swoją własną owieczkę, którą oczywiście zabrał ze sobą do domu. Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na rozrywkę. Karuzele, zjeżdżalnie, wieża ciśnień, itp. – to wszystko należało do nich! A ich uśmiechnięte twarze, mówiły wszystko za siebie. Do Andrychowa wrócili zmęczeni, ale baaaardzo szczęśliwi!

W piątym dniu (piątek) wyruszyliśmy komunikacją miejską do Zagórnika, gdzie czekał na nas Pan Leśnik z Nadleśnictwa Andrychów, z którym dzieci i instruktorki wkroczyły na ścieżkę edukacyjną w lesie, leżącą na terenie Parku Krajobrazowego w Beskidzie Małym. Dzieci poznały tajniki leśnej przyrody, miały okazję obcować z wszechobecną naturą oraz poznać różne, dotąd nieznane ciekawostki o życiu lasu i jego mieszkańców.
Po długiej i wyczerpującej wędrówce na szczyt, przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Pan Leśnik w wyznaczonym miejscu rozpalił ognisko, na którym dzieci mogły upiec przyniesioną przez siebie kiełbaskę.
Po skończonym spacerze w lesie, dzieci wraz z instruktorkami wróciły do MDK w Andrychowie, gdzie na naszych milusińskich czekały niespodzianki. Każde dziecko otrzymało kubek z własnym projektem graficznym („superbohater”) oraz torbę pełną gadżetów. Nie zabrakło również słodkości od naszych sponsorów – Axpal Sp. z o.o. Sp. k. oraz Wosana S.A. – za które serdecznie DZIĘKUJEMY!

Wszystkim dzieciom uczestniczącym w tegorocznych warsztatach baaaardzo dziękujemy za miły, wspólnie spędzony czas, a Wam drodzy rodzice, za zaufanie jakim nas obdarzyliście.

„Wakacje z Coolturą” dobiegły końca i mamy nadzieję do zobaczenia za rok… 🙂

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content