Wernisaż malarstwa Grażyny Szefer-Furczyk [fotorelacja]

Wczoraj (23 lutego 2022 r.) w WDK w Sułkowicach-Łęgu odbył się wernisaż malarstwa Grażyny Szefer-Furczyk. Ekspozycja „Tchnienia rozmaite” jest trzecią indywidualną wystawą artystki. Prezentowane na niej prace powstały w latach: 2020 – 2022.

Grażyna Szefer-Furczyk urodziła się w Targanicach, obecnie mieszka w Sułkowicach-Łęgu. Jest osobą spontaniczną i taka właśnie jest jej sztuka: spontaniczna, radosna, barwna… odzwierciedla optymistyczne podejście autorki do świata. Na początku swej drogi twórczej zajmowała się malarstwem olejnym, aktualnie maluje farbami akrylowymi na płótnie lub drewnie. Więcej o artystce pisaliśmy w zapowiedzi wernisażu: Tutaj…

Licznie przybyłych na wernisaż gości wśród których znaleźli się, m.in.: reprezentanci Stowarzyszenia Grupa Twórców MY z Andrychowa, mieszkańcy Sułkowic-Łęgu, Targanic, Roczyn, a także rodzina artystki – powitała Lucyna Migdałek, gospodarz placówki. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Ewa Partyka również artystka, która bardzo interesująco i z pasją opowiadała zarówno o twórczości Grażyny Szefer-Furczyk, jak i o samej autorce. Tak się składa, że obie panie są miłośniczkami sztuki, od wielu lat należą do Stowarzyszenia Grupa Twórców MY z Andrychowa, z którym uczestniczą w licznych plenerach malarskich i wystawach.

Zgromadzeni w sułkowickim domu kultury goście nie kryli zachwytu i z ogromnym zainteresowaniem oglądali eksponowane prace. Ponadto wszystkich uczestników uroczystości spotkała przemiła niespodzianka mogli oni zapoznać się z jedną z najnowszych publikacji z serii „Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów”, książką pt. „MY… i nasze pasje” ukazującą historię Grupy Twórców MY, wydaną przez Fundację MEMO, która prowadzi również Archiwum Gminy Andrychów. W prace nad książką zaangażowało się wiele osób członkowie i członkinie Stowarzyszenia Grupa Twórców MY (w tym również Ewa Partyka, która pracowała w zespole osób odpowiedzialnych za kształt publikacji) oraz przedstawiciele i sympatycy Fundacji.

Więcej o tej publikacji przeczytacie w artykułach:

Dodatkowo wernisażowi towarzyszyła smakowita uczta dla podniebienia poczęstunek z symboliczną lampką wina, napojami i drobnymi przekąskami, a także dla ucha i duszy urzekająco akompaniował Dariusz Wilk.

Wszystkich, którzy nie mogli być obecni na otwarciu wystawy zapraszamy do podziwiania malarskich „Tchnień rozmaitych” Grażyny Szefer-Furczyk w godzinach pracy placówki, jeszcze do 29 kwietnia 2022 roku.

A teraz zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z wernisażu, którą wykonał Adam Ochocki / ADMONT 2 FotoVideo. Dziękujemy!

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content